Czerwona strefa we wszystkich dużych miastach od soboty? Rekord – ponad 8 tys. zakażeń

wyciekło nazwisko nowego trenera

Czerwona strefa we wszystkich dużych miastach od soboty? Sensacyjne wiadomości podali dziennikarze RMF FM, którzy nieoficjalnie ustalili, że właśnie to będzie kolejnym krokiem rządu w walce z szalejącą epidemią koronawirusa. Być może jeszcze dziś ogłoszona zostanie konkretna lista powiatów, które znajdą się w czerwonej strefie. Wiele wskazuje na to, że będzie ich aż ponad 100. To wszystko pokłosie kolejnego dnia z rekordową ilością zakażeń. Tym razem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aż 8099 nowych zakażeniach i 91 zgonach. Wyzdrowiało 1741 osób. W ciągu doby przeprowadzono aż 64500 testów, co jest absolutnym rekordem.

Czerwona strefa we wszystkich dużych miastach od soboty? Kolejne rekordowe liczby w Polsce

Sytuacja staje się coraz poważniejsza. Nie tak dawno cała Polska stała się tak zwaną żółtą strefą. Czy teraz może przekształcić się w strefę czerwoną? Wiele na to wskazuje. Jak donoszą dziennikarze RMF FM, już od soboty wszystkie większe polskie miasta mogą zostać objęte właśnie czerwoną strefą. Oznacza to, że obostrzenia w ich obrębie będą najsurowsze.

Co więcej, reporterzy RMF ustalili, że tak zwanych „czerwonych” powiatów ma być aż ponad 100. Na liście mają znaleźć się wszystkie miasta wojewódzkie. Wychodzi więc na to, że już od soboty każda stolica wojewódzka będzie czerwoną strefą.

Najważniejsze obostrzenia w czerwonych strefach to: pomniejszenie możliwej ilości osób w komunikacji miejskiej, zamykanie barów i restauracji o godzinie 22, a także zakaz udziału kibiców w wydarzeniach sportowych.

W mediach społecznościowych często cytowane jest następujące zdanie, dotyczące obostrzeń, które na pewno – w pewnym wymiarze – niebawem nas dotkną:

Wszystko jest możliwe.

ZOBACZ TAKŻE: TAK SIĘ WYJAŚNIA SZERYFA DROGOWEGO! NIESAMOWITE NAGRANIE PROSTO Z POLSKI, TIROWCY UWIĘZILI AGRESORA [WIDEO]

Kolejna rekordowa doba – najwięcej zakażeń od początku epidemii, absolutnie największa ilość testów

Niestety, kolejna doba przyniosła rekordowe ilości zakażeń w naszym kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aż 8099 nowych przypadkach zakażeń. Ostatniej doby w związku z koronawirusem odnotowano 91 zgonów. Przeprowadzono także rekordową ilość wykonanych testów – aż 64500 testów.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.