Proboszcz zaskoczył wszystkich – w ten sposób wsparł WOŚP

proboszcz zakoczył wszystkich

Proboszcz zaskoczył wszystkich i w wielki sposób wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Mowa o księdzu zarządzającym parafią Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Strykowie. Duchowny M. Stanisław Bankiewicz jak zapowiadał tak zrobił i całą kwotę zebraną „na tacę” podczas niedzielnej sumy, uroczyście przekazał na WOŚP. Fotorelacja z tego wydarzenia pojawiła się na facebookowej stronie parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

Proboszcz zaskoczył wszystkich – po raz kolejny wsparł WOŚP w wyjątkowy sposób

Wczoraj niemal cała Polska żyła kolejnym już, 29. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem jednak – ze względu na panującą pandemię koronawirusa – wszystko przebiegało nieco inaczej niż zwykle. Tradycyjne zbiórki z oczywistych względów były utrudnione. Mimo to, w całym kraju do akcji włączyły się miliony osób. Nie zabrakło także bardzo miłych gestów. Na taki zdecydował się proboszcz parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Strykowie.

Tuż po zakończeniu niedzielnej sumy, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ksiądz M. Stanisław Bankiewicz przekazał wszystkie datki zebrane „na tace” do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak podaje portal lowniczanin.info, w rolę wolontariusza WOŚP wcielił się natomiast burmistrz Strykowa – Witold Kosmowski. To waśnie jego puszczę proboszcz zasilił pokaźną kwotą.

ZOBACZ TAKŻE: MARCIN NAJMAN PRZEKAZAŁ SŁYNNĄ NIEBIESKĄ KURTKĘ KRZYSZTOFOWI STANOWSKIEMU! OSIĄGNĘŁA ONA ZAWROTNĄ WARTOŚĆ. W SIECI POJAWIŁO SIĘ NAGRANIE ZE SPOTKANIA SPORTOWCA-CELEBRYTY I DZIENNIKARZA – ZOBACZ WIDEO!

Parafia już wcześniej informowała o tym, że właśnie w taki sposób wesprze WOŚP

Co ciekawe, już wcześniej na stronie parafii można było przeczytać, że Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy będzie wspomagana właśnie w taki sposób. Po wszystkim na Facebooku Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Strykowie pojawił się wpis o następującej treści:

Po raz kolejny podczas Finału WOŚP, proboszcz strykowskiej parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów kpł. M. Stanisław Bankiewicz, przekazał na rzecz Orkiestry pieniądze zebrane na tacę podczas niedzielnej Sumy.
W tym roku wolontariuszem, któremu wrzucono do puszki zebraną kwotę był br. Witold Kosmowski – Burmistrz Strykowa.

W niedzielę 31 stycznia, odbywa się 29. finał WOŚP. Orkiestra gra w całej Polsce. Sztaby zorganizowane są także w…

Opublikowany przez Parafia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Strykowie Niedziela, 31 stycznia 2021

Pod powyższym postem pojawił się jeszcze komentarz proboszcza:
Serdecznie dziękuję za te Wasze wpisy, zawsze byłem i jestem orędownikiem Pana Owsiaka a szczególnie tego wspaniałego DZIEŁA będziemy grali razem do końca świata i jeden dzień dłużej. SIEMA.
źródło: Facebook, lowniczanin.info

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.