Prezydent Andrzej Duda zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Polska zagrożona?

co się dzieje w Polsce

Prezydent Andrzej Duda zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego! Informacje jako jedna z pierwszych przekazała instagramowa strona KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe. Rada Bezpieczeństwa Narodowego zwołana przez Prezydenta RP ma odbyć się w piątek. Wszystko dotyczy rzecz jasna niepokojących sygnałów, jakie docierają z Ukrainy i jej granic. Czy Polsce grozi niebezpieczeństwo?

Prezydent Andrzej Duda zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego! Chodzi o sytuację na Ukrainie i jej granicach

Cała Europa z niepokojem spogląda na to, co dzieje się między Ukrainą i Rosją. Zagraniczne agencje wywiadowcze miały dotrzeć do informacji, jakoby Rosja miała szykować inwazję na Ukrainę, a jednym z celów ma być Kijów. Nastroje starają się jednak tonować Ukraińcy, natomiast Rosjanie uważają, że to co robi NATO, to nic innego jak „histeria”. Tymczasem w poniedziałek doszło do spotkania na szczycie, w którym udział brał między innymi Prezydent RP, Andrzej Duda.

Jak czytamy na stronie polsatnews.pl, w poniedziałkowych konsultacjach w sprawie Ukrainy i na wschodniej flance NATO, oprócz Andrzeja Dudy udział brali prezydent USA Joe Biden, a także przywódcy Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Niemiec, NATO oraz Unii Europejskiej. Po omawianym spotkaniu Andrzej Duda wydał oświadczenie. Wynika z niego, że Prezydent RP na piątek zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Czy nasz kraj jest zagrożony?

ZOBACZ TAKŻE: USA EWAKUUJE DYPLOMATÓW I ICH RODZINY Z UKRAINY! WSZYSTKO POTWIERDZA DEPARTAMENT STANU USA! SYTUACJA CORAZ BARDZIEJ NIEPOKOJĄCA

Czy Polska jest w niebezpieczeństwie? Prezydent Andrzej Duda odpowiada

Wiele osób z niepokojem patrzy na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Notorycznie pojawia się pytanie – czy Polska znajduje się w niebezpieczeństwie? Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w tej sprawie. Jego słowa przytacza portal polsatnews.pl:

Nic nie wskazuje na to, żeby w tym momencie Polska znajdowała się w jakimkolwiek niebezpieczeństwie.
Oczywiście ruchy wojsk rosyjskich i działania na scenie politycznej rosyjskiej i medialnej są obserwowane i wszyscy to widzą, ale to wszystko dzieje się na razie po tamtej stronie. Żadnego widocznego jasno, wyraźnie niebezpieczeństwa dla nas nie ma.

źródło: KiKŚ, Polsat News

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.