Jak Rosja zaatakuje Ukrainę? Wyciekły scenariusze oraz prawdopodobny termin

jak rosja zaatakuje

Jak Rosja zaatakuje Ukrainę? W sieci pisze się o ewentualnych scenariuszach inwazji, jeżeli do takowej dojdzie. Mówi się również o przypuszczalnym terminie. Choć strona rosyjska wszystkiemu zaprzecza i uspokaja – służby wywiadowcze innych krajów są innego zdania. W portalu o2.pl czytamy, kiedy może dojść do eskalacji konfliktu.

Jak Rosja zaatakuje Ukrainę? Wyciekły scenariusze oraz prawdopodobny termin

W ostatnich tygodniach medialnym tematem numer jeden – oprócz piątej fali pandemii – jest sytuacja polityczna pomiędzy Ukrainą i Rosją. Jak dobrze wiadomo, od pewnego czasu Rosjanie gromadzą swoje wojska nieopodal granic z Ukrainą. Gdyby tego było mało, służby wywiadowcze innych krajów są przekonane, że rosyjskie wojsko już niebawem może przeprowadzić atak. Jednym z jego celów ma być zdobycie Kijowa. Co prawda Rosjanie tonują nastroje i zapewniają, że nic takiego nie wchodzi w grę. Jednakże, w mediach pojawia się coraz więcej szczegółów, które mają pochodzić właśnie od wywiadowców z innych krajów.

Portal o2.pl pisze wprost o kilku scenariuszach inwazji Rosji na Ukrainę. Podaje się tam, że atak może nastąpić z trzech stron jednocześnie – z Rosji, Białorusi oraz okupowanego Krymu.

Podaje się także prawdopodobny termin – mowa o lutym. Przytacza się także słowa sekretarza stanu USA. Anthony Blinken ostrzega, że Rosja może zaatakować w każdej chwili.

ZOBACZ TAKŻE: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA ZWOŁUJE RADĘ BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO. CZY NASZ GRAJ ZNAJDUJE SIĘ W NIEBEZPIECZEŃSTWIE? NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

W ten sposób może wyglądać inwazja Rosji na Ukrainę

Portal o2.pl podaje, że zdaniem amerykańskiego wywiadu, Ukraina może zostać zaatakowana z trzech stron. Agencja Reutera pisze natomiast o nawet czterech scenariuszach inwazji. Jeden z nich to wykorzystanie rebeliantów z Donbasu. Zaognienie sytuacji Rosja może wykorzystać jako pretekst do ataku na pełną skalę.

Inny scenariusz to atak z każdej możliwej strony (Krym, Białoruś, Rosja). Podaje się również, że atak może nastąpić w momencie, gdy rozpoczną się wspólne ćwiczenia wojskowe Rosji i Białorusi. Te wstępnie zaplanowano na połowę lutego.

źródło: o2.pl, Reuters, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.