Możliwy lockdown na święta Bożego Narodzenia? Nowe rekomendacje i zalecenia!

Możliwy lockdown na święta

Czy w tym roku będzie możliwy lockdown na święta Bożego Narodzenia? Zapewne wielu Polaków zastanawia się, jak będzie wyglądała ten wyjątkowy dla wszystkich czas. Minister zdrowia Adam Niedzielski w jednym z wywiadów odniósł się do przewidywań wprowadzenia lockdownu podczas nadchodzących świąt! Zobaczcie!

Jak będą wyglądały święta Bożego Narodzenia w czasie pandemii? Czy będziemy zmuszeni do pozostania w swoich domach? Czy możliwe jest wprowadzenie narodowej kwarantanny? W tych niepewnych czasach niejeden z nas zadaje sobie powyższe pytania. Bez wątpienia już teraz można śmiało powiedzieć, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż dotychczas. Co więcej, nadal możliwy jest lockdown zwracając uwagę na liczbę dziennych zakażeń.

Minister zdrowia Adam Niedzielski udzielił wywiadu dla „SE”, w którym odpowiedział na nurtujące nas pytania. Już na wstępie zaznaczył, że zbyt szybkie luzowanie obostrzeń nie wchodzi w grę, gdyż przyczynia się do przyrostu zakażeń. Okazuje się, że w tym roku nie mamy co liczyć na hucznie obchodzone święta i Nowy Rok i nadal jest możliwy lockdown w święta.

Możliwy lockdown na święta Bożego Narodzenia?

W wywiadzie minister zdrowia zaznaczył, że mówienie, iż nie ma ryzyka wprowadzenia lockdownu „nie byłoby prawdą”. Co więcej, zaznaczył, że cały czas jest duże ryzyko wprowadzenia narodowej kwarantanny i pomimo stabilizacji dziennej liczby zachorowań nie powinniśmy odkładać tej myśli:

Liczba dziennych zachorowań stabilizuje się, ale wciąż mamy w granicach 20 tys. i powyżej nowych zakażeń. W większości oznacza to 20 tys. przypadków chorych dziennie. Wciąż przebywają chorzy, którzy zakazili się w październiku, a naszą rolą jest zadbanie o wydolność naszych placówek ochrony zdrowia

W tym roku możemy się już nastawić na to, że święta Bożego Narodzenia będą przypominały nam tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych osób. Nie mamy również co liczyć na znoszenie obostrzeń:

Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych

Na razie rządzący nie zabrali jeszcze głosu na temat wprowadzenia konkretnych obostrzeń w święta Bożego Narodzenia, jednak już teraz wiadomo, że będą one inne niż do tej pory. Jednak patrząc na badania przeprowadzone dla portalu O2.pl, ponad połowa Polaków stwierdziła, że pandemia nie wpłynie na ich świąteczne plany.

Zobaczcie również: Obostrzenia w Polsce wydłużone! Nieoficjalnie: wiadomo co z galeriami handlowymi

żródło: O2.pl, Onet.pl, YouTube.