Prawie 600 nowych zakażeń w Polsce w ciągu doby. Kolejne ogniska koronawirusa

prawie 600 nowych zakażeń

Prawie 600 nowych zakażeń w Polsce w ciągu doby! Resort zdrowia poinformował o aż 584 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To niezwykle wysoka liczba, zważając na fakt, że według wielu opinii, epidemia ustała i sytuacja jest opanowana. Jak podaje portal RMF24.pl, to największa liczba zakażeń od dnia 8 czerwca (wtedy osiągnięto rekordową liczbę 599 nowych przypadków). Ponadto poinformowano o kolejnych 9 zgonach spowodowanych COVID-19, a także o kolejnych wyzdrowieniach. Ich tym razem było 422.

Prawie 600 nowych zakażeń w Polsce w ciągu doby. Kolejne ogniska koronawirusa w naszym kraju

Epidemia nie ustaje, ba – momentami można odnieść wrażenie, że wręcz przyspiesza. Dziś padł kolejny bardzo wysoki wynik dobowej liczby zakażeń. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby przybyło aż 584 zarażonych osób. To największy przyrost od dnia 8 czerwca, kiedy liczba dobowych zakażeń wyniosła 599 osób.

Jak podaje resort zdrowia, w kraju nad Wisłą pojawiły się nowe ogniska koronawirusa. Są to znajdujące się na Śląsku KWK Bielszowice, Chwałowice i PG Silesia. Nowych zakażeń w sporej liczbie przybyło także w Małopolsce – ogniska powstały w zakładach produkcyjnych, jednym domu opieki i zakładzie przetwórstwa mięsnego.

ZOBACZ TAKŻE: ILE KOSZTUJE NOWA TESLA W POLSKIM SALONIE? ZNAMY OFICJALNE CENY! NIEKTÓRE ZWALAJĄ Z NÓG

9 kolejnych zgonów i kolejna porcja osób, które pokonały wirusa

Ministerstwo zdrowia w swoim codziennym komunikacie poinformowało także o kolejnych zgonach spowodowanych koronawirusem. Tym razem było ich 9. Najmłodsza zmarła osoba miała 62 lata, natomiast najstarsza – 94 lata. Oficjalnie podaje się, że większość ze zmarłych osób miała choroby współistniejące.

Dobrą informacją jest natomiast fakt, że wyzdrowiały kolejne 422 osoby. Jednakże w ostatnich dniach liczba ta potrafiła być zdecydowanie wyższa.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.