Pozostawione w aucie dzieci wezwały policję. Matka aresztowana

Foteliki dla dziecka ranking

Nieodpowiedzialna matka zostawiła siedmioro dzieci w wieku poniżej piątego roku życia w samochodzie. Pozostawione w aucie dzieci wezwały policję! Tragedii uniknęły wyłącznie dzięki temu, że jedno z nich potrafiło zadzwonić na policję.

O mały włos doszło do tragedii

Do zdarzenia doszło około 13 w ten piątek w Charles County (USA). Dzieci nie miały niestety pojęcia gdzie właściwie są, jednak operator telefonu ratunkowego szybko namierzył lokalizację z której dzwoniły.

Młodzi pasażerowie mieli zaledwie od dwóch do czterech lat. W zamkniętym samochodzie spędzili zdecydowanie więcej, niż 20 minut.

Brak logicznego myślenia

Nie bez powodu matce dwójki dzieci i opiekunce pięciorga pozostałych, które znalazły się w samochodzie zarzucany jest skandaliczny brak troski o ich zdrowie. Samochód, który pozostaje szczelnie zamknięty w godzinach w których słońce świeci najsilniej szybko staje się śmiertelną pułapką.

Ponadto prawo w USA przewiduje kary za samo pozostawienie dzieci poniżej 8 roku życia samotnie w samochodzie, bez opieki lub nadzoru chociażby 13-letniego dziecka. Kobieta złamała więc prawo nie tylko z uwagi na poważne zagrożenie życia siódemki dzieci poprzez pozostawienie ich w złych warunkach. Zrobiła to również przez samo pozostawienie ich w samochodzie!

Nie był to jedyny taki przypadek

Częstotliwość występowania tego typu zdarzenia jest zatrważająca, mówią dane statystyczne amerykańskiej policji. Rok temu w podobnych do wymienionych warunkach zmarło aż 52 dzieci!

Na dodatek w przeciągu ostatnich dwudziestu lat dzieci zamkniętych w rozgrzanym do granic możliwości samochodzie zmarło aż 800! Podobno ludzie częściej doprowadzają w taki sposób do śmierci dzieci, niż zwierząt. Dlatego więc już od wielu lat temat jest nagłaśniany przez media.

Miejmy nadzieję, że dzięki nagłośnieniu sprawy już nigdy nie usłyszymy informacji, że jakakolwiek nieodpowiedzialna matka zostawiła siedmioro małych dzieci w samochodzie, a pozostawione w aucie wezwały policję.

Chcesz szczególnie zadbać o bezpieczeństwo swojego malutkiego dziecka w aucie? Obejrzyj ten film!