Wieczorna pielęgnacja twarzy w 5 prostych krokach

Zapewne wiele razy zastanawialiście się jak odpowiednio dbać o skórę twarzy. Ma to wyjątkowo duże znaczenie, szczególnie w przypadku wieczornej pielęgnacji, która pozwala skórze na regenerację. Nie istnieje jednak jeden i uniwersalny sposób. Wieczorna pielęgnacja twarzy powinna się odbyć w 5 prostych krokach. Zatem – jak powinna wyglądać? Przede wszystkim zgodna z rodzajem cery i odpowiadająca jej potrzebom.

Krok pierwszy – demakijaż

Niezależnie od rodzaju posiadanej przez nas cery kluczowym elementem jest pozbycie się wierzchniej warstwy makijażu, a co za tym idzie, również większych zanieczyszczeń. W ostatnim czasie ogromną popularność zyskują olejki (np. kokosowy, arganowy), które z łatwością rozpuszczają pozostałości makijażu i oczyszczają skórę. Jeśli natomiast nie jesteśmy przekonani do ich skuteczności, w tej roli również sprawują się wszelkiego rodzaju mleczka do demakijażu i płyny micelarne.

Krok drugi – mycie skóry twarzy, czyli dokładne oczyszczanie

Po zakończeniu pierwszego etapu wieczornej pielęgnacji należy pamiętać o oczyszczeniu twarzy wodą z łagodnym detergentem. Tutaj świetnie spisują się wszelkiego rodzaju pianki oraz żele. Pamiętajmy, aby produkt odpowiadał potrzebom naszej cery i nie zawierał silnych składników myjących!

Krok trzeci – tonizacja

Jest to krok bardzo często pomijany w pielęgnacji skóry. Dzięki tonizacji skórze twarzy zostaje przywrócone odpowiednie pH i jest gotowa na przyjęcie odżywczych składników. Tonik powinien być dobrany do rodzaju cery, a w swoim składzie nie powinien zawierać substancji myjących. Toniku nie spłukujemy!

Krok czwarty – serum

Serum jest produktem bardzo bogatym w składnik aktywny, które pozwala na szybkie działanie. Produkt powinien być dobrany w zależności od rezultatu jaki chcecie osiągnąć, a jego aplikacja jest bajecznie prosta: serum wystarczy delikatnie wklepać w skórę twarzy.

Krok piąty – krem na noc

Krem na noc posiada o wiele więcej substancji aktywnych, niż ten stosowany w ciągu dnia. Nic dziwnego- kiedy my śpimy, nasza skóra pracuje i zdecydowanie potrzebuje wsparcia. Na noc nie warto więc nakładać kremów z filtrem, bądź pigmentem.

W tych kilku krokach może mieścić się codzienna, wieczorna pielęgnacja skóry twarzy, dodatkowo warto wspomagać się wszelkiego rodzaju maseczkami, rollerami, czy szczotkami sonicznymi, które to podbijają serca influencerów. Skóra na pewno się odwdzięczy!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.