Jak oszczędzać prąd? Zastosuj te użyteczne metody

Szukasz skutecznych metod zaoszczędzenia pieniędzy? Podpowiemy, jak łatwo uciąć wydatki na elektryczność. Warto dowiedzieć się, jak oszczędzać prąd, tak aby kolejny rachunek był zdecydowanie niższy.

Zalecamy przeprowadzić profesjonalny audyt energetyczny domu z pomocą specjalistów. Można również samodzielnie ustalić to, jak przedstawia się stan techniczny budynku i czy jest wymagany jego remont, tak aby koszty zużycia energii elektrycznej były niższe.

Unikaj pozostawiania wyłączonych sprzętów!

Przede wszystkim warto zwracać uwagę na to, czy pozostawiamy podłączone do prądu sprzęty. Aż 75% zużycia energii zawdzięczamy bowiem właśnie niepoodłączanym urządzeniom! Nawet jeśli nie świeci się kontrolka, czy sprzęt nie wydaje dźwięków warto jest go odłączyć od zasilania.

Zamontuj ściemniacze!

Przez wielu uznawane za zbędny luksus, ściemniacze są w istocie świetnym patentem na oszczędzanie energii! Taki transformator dzięki możliwości regulacji światła zamiast jedynie jego włączania i wyłączania reguluje natężenie od 0 do 100% mocy.

Jeśli regularnie będziemy ograniczać moc do 75%, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 20% energii! I używanie pozwoli też na to, by nasze oczy mniej się męczyły podczas np. oglądania telewizji. Stwarzają też niesamowity nastrój!

Zapełnij swoją lodówkę oraz zamrażarkę i odkurzaj je!

Z pewnością wiesz o tym, że należy pilnować tego, aby drzwi do zamrażarki i lodówki dokładnie się zamykały i nie były otwarte zbyt długo. Jednak czy wiesz o tym, że załadowanie tych chłodzących szaf do pełna również pomaga nam oszczędzać? Dzięki zimnym produktom muszą one mniej pracować na utrzymanie niskiej temperatury w środku!

Pamiętaj również o odkurzaniu także tyłu lodówki! Znajdujący się tam wymiennik ciepła również potrzebuje uwagi w trakcie sprzątania.

Oprócz wymienionych rad, spróbuj także:

  • montażu oświetlenia LED
  • wyłączania płyty grzewczej przed końcem gotowania
  • zmniejszenia temperatury podgrzewania elektrycznego podgrzewacza wody
  • prania w niższej temperaturze.

 

Życzymy powodzenia! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak oszczędzać prąd, obejrzyj dodatkowo ten materiał:

 

Aby dowiedzieć się, jak oszczędzać w innych aspektach codziennego życia – kliknij tutaj!