Powołania Fernando Santosa. Wielkie zaskoczenie, gwiazda reprezentacji poza kadrą!

filar reprezentacji polski

Powołania Fernando Santosa już za nami! Poznaliśmy nazwiska piłkarzy, których portugalski trener powołał na pierwsze tegoroczne zgrupowanie polskiej reprezentacji. Nie obyło się bez wielkich zaskoczeń – mianowicie, poza kadrą znalazł się jej filar i gwiazda, który do tej pory był pewniakiem i jej etatowym członkiem. Zabrakło również jednego z napastników, który ostatnio imponuje formą. Pełna lista powołanych poniżej.

Powołania Fernando Santosa. Wielkie zaskoczenie, gwiazda reprezentacji poza kadrą!

Pierwsze tegoroczne zgrupowanie polskiej reprezentacji zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym Fernando Santos ogłosił listę powołanych na mecze z Albanią i Czechami. Kibice zastanawiali się, czy zobaczymy rewolucję w składzie. Jak się okazało, kilku zaskoczeń nie zabrakło. Mianowicie, Santos póki co zrezygnował z usług Grzegorza Krychowiaka, który jak dotąd był niekwestionowanym wyborem poprzednich selekcjonerów w środku pola. Wieloletnia gwiazda reprezentacji Polski tym razem musiała obejść się smakiem, jeżeli chodzi o powołanie do kadry. Pojawia się pytanie – czy portugalski trener już nigdy nie będzie chciał skorzystać z usług Krychowiaka?

Pełna lista powołanych na mecze z Albanią i z Czechami przedstawia się następująco:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Spezia), Łukasz Skorupski (Bologna FC), Wojciech Szczęsny (Juventus).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton F.C.), Bartosz Bereszyński (SSC Napoli), Matty Cash (Aston Villa), Paweł Dawidowicz (Hellas Werona), Robert Gumny (FC Augsburg), Michał Karbownik (Fortuna Düsseldorf), Jakub Kiwior (Arsenal), Kamil Piątkowski (KAA Gent).

Pomocnicy: Krystian Bielik (Birmingham City F.C.), Kacper Kozłowski (SBV Vitesse), Ben Lederman (Raków Częstochowa), Karol Linetty (Torino FC), Damian Szymański (AEK Ateny), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Przemysław Frankowski (RC Lens), Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg), Michał Skóraś (Lech Poznań), Nicola Zalewski (AS Roma), Piotr Zieliński (SSC Napoli), Karol Linetty (Torino FC).

Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Barcelona), Krzysztof Piątek (US Salernitana 1919), Karol Świderski (Charlotte FC).

ZOBACZ TAKŻE: Najważniejsze wady Thermomixa. Nie wszyscy o tym wiedzą

Brak powołania dla Kownackiego zaskoczył ekspertów

Poza Krychowiakiem, wielkim nieobecnym w kadrze jest Kamil Glik. Eksperci zwracają jednak uwagę na brak powołania dla będącego w dobrej formie napastnika, Dawida Kownackiego. Zamiast niego w kadrze obok Roberta Lewandowskiego znaleźli się Krzysztof Piątek i Karol Świderski.

źródło: RMF24.pl, Twitter