Plaga szczurów we Wrocławiu! To mieszkańcu odkryli w toalecie [FOTO]

plaga szczurów we wrocławiu

Plaga szczurów we Wrocławiu! Od pewnego czasu dużo mówi się o tym, że stolica Dolnego Śląska zmaga się z plagą szczurów. Te widywane są głównie w centrum miasta, zwłaszcza po zmroku i w okolicach rynku. Teraz w sieci pojawiło się szokujące zdjęcie z jednego z mieszkań we Wrocławiu. To, co mieszkańcy odkryli w toalecie, przeszło ich wszelkie oczekiwania. Szczegóły i zdjęcie zobaczycie poniżej.

Plaga szczurów we Wrocławiu! To mieszkańcu odkryli w toalecie [FOTO]

Wrocław, jak wiele innych miast na świecie, boryka się z plagą szczurów. Szacuje się, że w mieście żyje kilka milionów szczurów, a ich populacja stale rośnie. W związku z tym miasto wprowadziło obowiązek deratyzacji w określonych terminach przez cały rok. W styczniu 2023 roku ogłoszono interwencyjną deratyzację na sporym obszarze miasta, w tym na osiedlach i ulicach, gdzie odnotowano najwięcej przypadków obecności szczurów. Dodatkowo, miasto zdecydowało się na przeprowadzenie dodatkowej, interwencyjnej deratyzacji w nieruchomościach i na terenach miejskich. Jak się jednak okazuje, mimo usilnych starań władz miasta, szczury nie dają za wygraną.

Dziennikarz Super Expressu Marcin Torz opublikował na Twitterze zdjęcie, które może szokować. Wszystko okrasił poniższym podpisem:

Wrocław. W mieście jest tyle szczurów, że gryzonie wchodzą już do mieszkań przez ubikacje. Ten na zdjęciu, na szczęście dla przerażonej lokatorki, utopił się w kanalizacji. Ale niektóre szczury się nie topią. Ohyda. Mieszkańcy są przestraszeni. Czy w tym mieście musi tak być?

ZOBACZ TAKŻE: Powołania Fernando Santosa. Wielkie zaskoczenie, gwiazda reprezentacji poza kadrą!

Szczury są nosicielami bardzo groźnych chorób

Szczury to szkodniki, które mogą przenosić różne choroby na ludzi. Wiele z nich jest naprawdę groźnych. Do zakażenia może dojść przez bezpośredni kontakt z gryzoniem, jego odchodami, lub gdy szczur nas ugryzie. Inna droga zarażenia to spożycie zakażonego przez szczura pokarmu.

źródło: Twitter, Gazeta Wrocławska, wroclife.pl, wroclaw.se.pl, wroclaw.tvp.pl, wroclaw.naszemiasto.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.