Powody, dla których Mark Zuckerberg nosi te same ubrania

Powody, dla który Mark Zuckerberg nosi te same ubrania

Powody, dla których Mark Zuckerberg nosi te same ubrania są niezwykle przemyślane i intrygująco ciekawe. Właściciel Facebooka jest absolutnym przeciwieństwem społeczeństwa, które ma wręcz obsesję na punkcie mody. Zuckerberg ograniczył się jedynie do czarnych spodni, szarej koszulki oraz na wyjątkowe okazje ubiera garnitur.

Minimalizacja strat energii

Duża ilość ubrań wiąże się z wieloma dodatkowymi pracami. Mowa tu o rozdzielaniu ubrań na kolory, osobnych praniach, prasowaniu, a przede wszystkim kompletowaniu całego ubioru. Właściciel Facebooka postanowił nie tracić czasu na poranne dopasowanie stroju i każdego dnia wiedzieć co na siebie włożyć.

Mniej stresu

Osoby pojawiające się w mediach mają często prywatnych stylistów lub sami głowią się jaki ubiór jest odpowiedni na daną okazję. Wiąże się to często ze stresem, ponieważ publiczne wystąpienia łączą się często z krytyką. Mark przyzwyczaił wszystkich, że jego strój jest zawsze identyczny, stąd unika negatywnych komentarzy na swój widok.

ZOBACZ TAKŻE: MODERATORZY TREŚCI NA FACEBOOKU O KROK OD WYPALENIA ZAWODOWEGO

Mniej decyzji

Kolejne powody, dla których Zuckerberg wybiera te same ubrania to minimalizacja podejmowanych decyzji. Jak wiadomo, Mark codziennie musi rozstrzygać wiele dylematów, a im więcej ich podejmuje, tym bardziej jest zmęczony. Twierdzi, że pozostawienie więcej przestrzeni psychicznej wpływa na jego wydajność przez resztę dnia. Dodaje: „Jedna błaha rzecz mniej w godzinach porannych prowadzi do lepszych decyzji w kwestii spraw, które naprawdę się liczą.”

Podobne zdanie na ten temat ma Barack Obama, który twierdzi:

Noszę tylko szare i niebieskie garnitury. Próbuję ograniczyć wybór. Nie chcę podejmować decyzji o tym, co jem lub co noszę. Mam zbyt wiele innych rzeczy do rozstrzygania.

Oszczędność czasu i miejsca

Mark jest zwolennikiem projektu 333, który zakłada, że w ciągu 3 miesięcy wybieramy z szafy tylko 33 rzeczy. Eksperyment udowodnił, że ograniczony wybór zwiększa przestrzeń w szafie, zapewnia ład, a podejmowane decyzje trwają naprawdę krótko.

Podkreślenie statusu społecznego

Noszenie tych samych rzeczy sprawia, że jest to pewien element charakterystyczny człowieka, który podkreśla status społeczny i sprawia, że właśnie z danym strojem jesteśmy kojarzeni. Przykładem tej zasady jest Steve Jobs. Ciężko wyobrazić sobie jego bez czarnego golfu.

Dopasowanie

Prosto, schludnie, skromnie i na każdą okazję. Mark jest zwolennikiem porządku i pozbywania się niepotrzebnych rzeczy, stąd brak niepotrzebnych rzeczy w jego szafie.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.