Japan Tobacco w Warszawie – firma chce zatrudnić 850 osób

Japoński producent papierosów ma w planach stworzenie miejsca pracy dla około 850 osób – Japan Tobacco w Warszawie rusza z wielką inwestycją, gdyż chce stworzyć w stolicy globalne centrum usług biznesowych.  

Japan Tobacco – międzynarodowy biznes

Japan Tobacco International zajmuje się głównie produkcją wyrobów tytoniowych. Swoją międzynarodową działalność z siedzibę w Szwajcarii znacznie rozszerzyli. Aktualnie zatrudniają prawie 30 tysięcy osób w około 400 biurach. Dodatkowo, posiadają 25 fabryk oraz 8 ośrodkach badawczo-rozwojowych. Swój asortyment sprzedają w 120 krajach, natomiast marki do nich należące to między innymi: Camel, Winston, Glamour czy Ronson. Zapewne kojarzycie niektóre z tych nazw, gdyż znajdziecie je w większości sklepach.

ZOBACZ TAKŻE: KRAKÓW KOLEJNY RAZ NAJLEPSZYM MIASTEM DO SPĘDZENIA URLOPU

Wielka inwestycja – Japan Tobacco w Warszawie

Jak się okazało, firma postawiła na inwestycję, która ma pojawić się w Warszawie. Chodzi o wybudowanie globalnego centrum usług biznesowych. Co za tym idzie? Przede wszystkim dodatkowe miejsca pracy, a jak podaje „Rzeczpospolita” ma ich być około 850. Jeden z większych producentów papierosów szuka osób, które będą odpowiedzialne za wiele gałęzi tej działalności. Między innymi chodzi o dział finansów i marketingu. Dodatkowo, będą potrzebne osoby odpowiedzialne za dział sprzedaży, dział prawny czy część związaną z dostawami.

Dyrektor warszawskiego centrum zapewnia, że oferty pracy będą zachęcające. Możliwość rozwoju, pakiet wynagrodzeń czy lokalizacja biura to nie jedyne punkty.

Firma podobno rozpoczęła już poszukiwania ludzi do pracy.

Warszawski oddział będzie rekrutować głównie ekonomistów i finansistów, ale też specjalistów od marketingu, sprzedaży i HR 

Podsumowując, Warszawa to nie jedyne miejsce, gdzie Japan Tobacco ma swoją fabrykę, gdyż aktualnie jedna znajduje się w Starym Gostkowie. Chociaż lokalizacja w stolicy to również spora zachęta dla przyszłych pracowników.

źródła: Business Insider Polska/Rzeczpospolita

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.