Powietrzne taksówki już za 4 lata! Uber Air wkracza do gry

Powietrzne taksówki już za 4 lata! Uber przechodzi na wyższy poziom – dosłownie i w przenośni. Popularna korporacja podczas konferencji Uber Elevate zaprezentowała projekt miejskich portów powietrznych. Całkowite wdrożenie projektu ma potrwać raptem kilka lat!

Powietrzne taksówki już za 4 lata!

W wizjach sprzed 10-20 lat, wizualizacje miast z 2020 roku zupełnie różniły się od tego, co widzimy teraz. Tam najczęściej samochody były zastępowane przez latające środki transportu, a niemal cały ruch nie odbywał się na lądzie, a w powietrzu. Okazuje się jednak, że te wizje rzeczywiście mogą się ziścić. Wszystko za sprawą Uber Air – projekt światło dzienne ujrzał na konferencji Uber Elevate. 

Mówi się, że pierwsze testowe loty mają odbyć się już w przyszłym roku, natomiast z pełnego kopyta, projekt powinien ruszyć w roku 2023. Powietrzne porty mają nosić nazwę Skyports, a podczas trwania obrad zaprezentowano aż 16 projektów. Wiele z nich były autorstwa naprawdę uznanych firm zajmujących się tworzeniem architektury.

Powietrzne taksówki – ogromny projekt

Choć jak zapewniają władze Ubera, cały projekt jest na wyciągnięcie ręki, zdaje się, że wcale nie będzie to tak łatwe, jak niektórym się wydaje. Wszystko przez potrzebę naprawdę zaawansowanej technologii. Podniebne taksówki natomiast mają być elektryczne i bardzo ekologiczne. 

Budowa pierwszej podniebnej miejskiej sieci lotniczej będzie wymagać przebudowy infrastruktury – innowacyjne parkingi, nowe budynki. Wraz z wspomnianymi elektrycznymi latającymi taksówkami, wszystko ma być przełomem. Być może przełomem w całej dziedzinie motoryzacji i transportu.

Jak będą wyglądać powietrzne taksówki?

Podczas trwania konferencji, Uber pokazał też prototyp powietrznych taksówek. Tworzyć będą je jednak inne korporacje, z którymi Uber ściśle współpracuje. Maszyny wyposaży się w system pionowego startu oraz lądowania. W wielkich miejskich aglomeracjach jest to nieodzowne.

Pierwszym miastem w którym sieć ma być wprowadzona, będzie Melbourne w Australii. Poza tym usługa będzie wprowadzana jeszcze w Stanach Zjednoczonych.

Poniżej prezentujemy jak mogą wyglądać powietrzne taksówki przyszłości. Być może bardzo niedalekiej przyszłości? Pytanie tylko – czy całe przedsięwzięcie okaże się bezpieczne i dopasowane do panujących w poszczególnych miejscach przepisów?

źródło zdjęć: futurism.com, youtube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.