Jakie łóżeczko dla niemowlaka? Najlepsze łóżeczko dla niemowląt.

Każdy świeżo upieczony rodzic zastanawia się, jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać. Na co zwrócić uwagę, czy będzie ono wystarczająco dobre. Każdy martwi się o bezpieczeństwo swojej pociechy i nie ma w tym nic dziwnego, przecież chcemy jak najlepiej dla swoich dzieci. Pomijając kwestie bezpieczeństwa, dobre łóżeczko z prawidłowym materacem jest kluczem do zapewnienia spokojnego, a także zdrowego snu.

Jakie łóżeczko wybrać dla noworodka?

Noworodki nie potrafią się jeszcze wspinać po szczebelkach, ale nie zmienia to faktu, że z czasem nabędą tą umiejętność. Z tego powodu musimy pomyśleć przyszłościowo i kupić łóżeczko dla dziecka z pionowymi szczebelkami. Powinno mieć także możliwość regulowania wysokości. Będzie to przydatne, kiedy nasz maluch zacznie dorastać i się wspinać. Niższy poziom powierzchni do spania zapewni większe bezpieczeństwo. W ten sposób nasza pociecha nie wypadnie z łóżka.

Jaki materac wybrać do łóżeczka?

Wybór materaca jest równie ważny. Wbrew pozorom, to nie na miękkiej powierzchni powinniśmy spać. Twardsza jest dużo zdrowsza dla naszego kręgosłupa. Twardy materac również zapobiegnie uduszeniu się dziecka. W miękkim główka może się zapaść, a malec zacznie oddychać wydychanym przez siebie powietrzem. To bardzo częsta przyczyna śmierci łóżeczkowej. Materiał, z którego powinien być zrobiony materac musi przepuszczać powietrze. Najlepiej gdyby był wykonany z pianki poliuretanowej, a powłoczka z bawełny. Zapobiegnie to uczuleniom i podrażnieniom. Warto wykonać również test dwóch palców- pomiędzy materacem, a szczebelkami nie mogą się zmieścić dwa palce dorosłego. Gdy tak jest, to ryzyko, że utknie między nimi nóżka albo rączka maleństwa jest niewielkie.

Jakie akcesoria kupić do łóżeczka?

O ile wiemy, jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać, to problem akcesoriów wciąż się pojawia. Odpowiedź jest prosta – prawie żadnych. Łóżeczko dla dzieci powinno mieć jak najmniej przedmiotów w środku. Każda dodatkowa rzecz to większe ryzyko, że maluch się udusi lub zadławi. Lekarze wciąż dyskutują nad popularnymi ochraniaczami dla niemowląt. Czy jest to tak naprawdę potrzebne? Jedni mówią, że nie, a inni za to wręcz polecają. Tutaj decyzja należy do rodziców, czy chcą łóżeczko zaopatrzyć właśnie w taki sposób ochrony.

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.