Poważne ostrzeżenie dla naszego kraju! Mieszkańcy tych rejonów muszą dziś uważać

sensacyjne doniesienia

Poważne ostrzeżenie dla naszego kraju! Nad Polskę nadciągają bardzo niebezpieczne zjawiska pogodowe, a większość z nich może wystąpić już w czwartek 8 września. IMGW wskazało, które rejony Polski znajdują się w największym niebezpieczeństwie. Ich mieszkańcy muszą dziś szczególnie uważać. O potędze żywiołu nad ranem przekonali się mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego. Czego się spodziewać w najbliższych godzinach? Szczegóły poniżej!

Poważne ostrzeżenie dla naszego kraju! Mieszkańcy tych rejonów muszą dziś naprawdę uważać

Najbliższe godziny mogą być bardzo niebezpieczne dla mieszkańców niektórych rejonów Polski. Przed gwałtownymi i niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi na terenie naszego kraju ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Chodzi o burze i gwałtowne opady deszczu, podczas których może spaść nawet 90 mm deszczu. Pojawić może się także niszczycielski grad oraz porywisty wiatr. Te wszystkie zjawiska związane są z cyklonem Peggy, który nad Polskę nadciąga w wyniku napływania chłodnego frontu.

Gwałtowne zjawiska pogodowe będą występować na zachodzie i południu kraju. Najwyższe ostrzeżenie trzeciego stopnia obowiązuje w powiatach: gorzowskim, strzelecko-drezdeneckim, międzyrzeckim. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano natomiast dla obszarów pozostałej części województwa lubuskiego, ale też województw dolnośląskiego, opolskiego, oraz części zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. To właśnie tam wiatr może osiągać prędkość nawet 80km/h oraz pojawić się grad. Prognozowane opady to od 20 do 35 mm.

ZOBACZ TAKŻE: Rosja uderza w Polaków – „zamarzną lub umrą z głodu”

Co dokładnie oznaczają alarmy pierwszego i trzeciego stopnia?

Portal RMF24.pl dokładnie wyjaśnia, czym różnią się alarmy pierwszego i trzeciego stopnia. Zarówno jeden i drugi oznaczają niebezpieczeństwo, ale alarm trzeciego stopnia jest rzecz jasna najpoważniejszy i równoznaczny z największym zagrożeniem:

Ostrzeżenie trzeciego stopnia oznacza możliwość wystąpienia groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności.

O pierwszym stopniu zagrożenia RMF24.pl pisze natomiast w sposób następujący:

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

O przeraźliwej potędze żywiołu przekonali się już dziś nad ranem mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego. To właśnie tam miała miejsce potężna ulewa, która wywołała liczne podtopienia.

źródło: RMF24.pl, Twitter, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.