Potrącenie matki z dzieckiem na przejściu dla pieszych [WIDEO]

Potrącenie matki z dzieckiem na przejściu dla Pieszych w Olsztynie! Kierujący pojazdem na „zebrę” wjechał, gdy miał czerwone światło. Pod jego koła wpadła matka z 5-letnim synem. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Na szczęście, poszkodowani nie odnieśli większych obrażeń.

Potrącenie matki z dzieckiem na przejściu dla pieszych

Cała dramatyczna sytuacja miała miejsce w Olsztynie na ulicy Limanowskiego, w zeszły weekend (sobota, około godziny 13:00). Matka z 5-letnim dzieckiem cierpliwie czekała na zapalenie się zielonego światła, które pozwala na – wydawałoby się – bezpieczne pokonanie ruchliwej drogi. Niestety, nic bardziej mylnego.

Pojazd nadjechał z prawej strony od miejsca, w którym stali poszkodowani. Na uwagę zasługuje fakt, że autobus który poruszał się w tym samym kierunku, zdołał się zatrzymać. Jednakże, kobieta kierująca małym samochodem dostawczym przejechała przez skrzyżowanie mimo czerwonego światła. Sporo szczęścia miała już choćby z tego względu, że przytomność umysłu zachował inny kierowca, który w tym czasie miał pierwszeństwo i odpowiednio zwolnił, nie dopuszczając do kolizji. Niestety, fortuna nie sprzyjała jednak matce z małym synem.

Poszkodowani nie odnieśli większych obrażeń

24-letnia kierująca wjechała z pieszych. Szczęśliwie jednak, pojazd nie był bardzo rozpędzony. Dziwi też zachowanie kobiety która prowadziła Volkswagena. Być może była oślepiona przez słońce, ale nie tłumaczy to faktu, że będąc blisko przechodzących przez pasy, zamiast uniknąć zderzenia, skręciła dodatkowo w ich kierunku.

Matka oraz jej 5-letni chłopiec w wyniku uderzenia przewrócili się. Natychmiast wezwano służby ratunkowe, a do czasu ich przyjazdu, poszkodowanym pomocy udzielali inni przechodnie oraz świadkowie. Sytuacja, co widać na nagraniu, wyglądała iście dramatycznie – jednakże, opatrzność czuwała nad pieszymi. Nie doznali oni żadnych poważnych obrażeń, poza kilkoma stłuczeniami.

Potrącenie matki z dzieckiem na przejściu dla pieszych – WIDEO

Nagranie z miejscowego monitoringu ku przestrodze opublikowała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Wartości edukacyjne z materiału wideo powinni wynieść przede wszystkim kierowcy, ale też piesi. Nawet w przypadku zielonego światła, dla własnego bezpieczeństwa, lepiej upewnić się, że przejście na drugą stronę ulicy będzie bezpieczne.

Kierująca pojazdem z miejsca straciła prawo jazdy, a za swój wybryk odpowie przed sądem.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.