Kiedy wypada Światowy Dzień Architektury? Poznaj datę!

W kalendarzu znajdziemy wiele ciekawych świąt, o których możliwe, że nigdy wcześniej nawet nie słyszeliśmy. Obok Dnia Dziecka, Dnia Kobiet i Dnia Ojca, znajdują się bardziej nietypowe, które nie cieszą się tak duża popularnością. Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy wypada Światowy Dzień Architektury!

Światowy Dzień Architektury data

W 2019 roku to święto przypada na pierwszy dzień lipca. W jednym z kalendarzy udało nam się znaleźć informację, że ma ono miejsce co roku, w pierwszy poniedziałek lipca. Świętować powinni wszyscy zawodowi architekci, osoby zajmujące się projektowaniem na co dzień, a także dopiero kształcące się w tym kierunku.

Światowy Dzień Architektury kto go ustanowił?

Święto to ustanowiła Międzynarodowa Unia Architektów. W Polsce nie jest ono jednak zbyt powszechne i mało osób wie, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Architektury. Zazwyczaj w związku z jego obchodami organizowane są debaty i rozmowy związane z różnego rodzaju modernizacjami i planami przebudowy przestrzeni publicznej. Co ważne jest to święto nie tylko zawodowych architektów, ale także wszystkich entuzjastów tego fachu!

Czym jest architektura?

Jest to nic innego, jak ogół obiektów, tworzonych przez człowieka, które powstają w wyniku zaspokojenia jego potrzeb i ulepszenia stylu życia. Co więcej powinny one mieć wpływ także na potrzeby społeczne. W jej skład wchodzą na przykład: rzeźby w ogrodzie, budynki mieszkalne, mosty i drogi. W innym znaczeniu dyscyplina ta zajmuje się organizacją i kształtowaniem przestrzeni w celu zaspokojenia potrzeb materialnych i duchowych ludzi. Osoby nią się zajmujące nazywane są architektami lub architektkami. Jej początki często zauważa się w malarstwie lub rzeźbiarstwie.

Kiedy jest Święto Architektury?

Jego początki sięgają 1996 roku. Wtedy też jego datę przeniesiono na październik, jednak nie przyjęła się. Tak więc wszystkim, którzy zastanawiają się kiedy wypada Światowy Dzień Architektury podpowiadamy, że będzie miał miejsce już naprawdę niedługo, mianowicie 1 lipca! Będzie to dobra okazja, do zastanowienia się, co nas otacza i w jakim stopniu zgodne jest to z naszymi wyobrażeniami!