Potężna chińska rakieta spadnie na ziemię – kiedy i gdzie? „Nie jest dobrze”

potężna chińska rakieta spadnie

Potężna chińska rakieta spadnie niebawem na ziemię! Takie niepokojące wieści przekazują zarówno zagraniczne, jak i polskie największe portale informacyjne. Konkretniej chodzi o rakietę „Długi Marsz 5B”, która w przestworza wynosiła moduł chińskiej stacji kosmicznej. Wszystko wskazuje na to, że lada moment rakieta wejdzie w sposób niekontrolowany w ziemską atmosferę. Co jednak najważniejsze – trudno dokładnie określić, kiedy i gdzie spadną fragmenty maszyny. Pojawiają się wstępne szacunki. Niepokój budzą też słowa znanego astrofizyka Jonathana McDowella.

Potężna chińska rakieta spadnie na ziemię – kiedy i gdzie? „Nie jest dobrze”

Niepokojące wieści przekazują największe portale informacyjne w Polsce i na świecie. Jak się okazuje, niebawem z nieba spaść może potężna chińska rakieta. To „Długi Marsz 5B”. Maszyna niedawno w przestworza wynosiła moduł chińskiej stacji kosmicznej. Teraz głośno jest o niej już na całym globie. A to dlatego, że lada moment wejdzie ona w sposób niekontrolowany w atmosferę ziemską.

Zwykle w przypadku podobnych operacji, rakiety ulegają kontrolowanemu zniszczeniu w wyniku tarcia w atmosferze. Jak czytamy jednak na stronie Radia ZET, tym razem tak się nie stało. W tej chwili rakieta leci zbyt szybko, aby precyzyjnie dało się określić kiedy i w którym miejscu spadnie. Mimo to naukowcy podjęli próby szacunkowego określenia takich aspektów. Co z nich wynika?

ZOBACZ TAKŻE: KRZYSZTOF JACKOWSKI SZCZERZE O OJCU TADEUSZU RYDZYKU. INTERNAUCI ZAPYTALI O POSTAĆ RYDZYKA PODCZAS JEDNEJ Z TRANSMISJI NA ŻYWO, KTÓRE ORGANIZOWAŁ JASNOWIDZ. CO JACKOWSKI SĄDZI O RYDZYKU?

Kiedy i gdzie spadnie potężna chińska rakieta? Trudno to określić, ale…

W tej chwili wszyscy zastawiają się, kiedy i gdzie rakieta w końcu spadnie na ziemię, oraz jakie będą tego skutki. Wszystko pod lupę wziął Pentagon. Według szacunków tamtejszych ekspertów, do upadku maszyny może dojść w sobotę. Dokładne określenie czasu będzie jednak możliwe dopiero na kilka godzin przed zdarzeniem.

Pojawiają się też obawy, że fragmenty rakiety spadną na tereny zamieszane przez ludzi. Prawdopodobieństwo nie jest zbyt wielkie, ale istnieje. Znany astrofizyk z Uniwersytetu Harvarda – Jonathan McDowell – miał powiedzieć wprost:

Potencjalnie nie jest dobrze.

Najwięcej wskazuje na to, że rakieta ostatecznie wyląduje jednak w oceanie. Co warte podkreślenia, jej kluczowy element waży aż 20 ton.

źródło: Twitter, Radio ZET

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.