Popularny drink wypalił kobiecie dziurę w żołądku

Popularny drink wypalił dziurę w żołądku

Popularny drink wypalił kobiecie dziurę w żołądku! Niestety jest to kolejna ofiara popularnego ostatnio drinku z ciekłym azotem. Naukowcy ostrzegają przed używaniem substancji do celów kulinarnych. Ludzie często korzystają z niego w niewłaściwy sposób robiąc krzywdę sobie i innym.

Eksplozja w klatce piersiowej

Sytuacja miała miejsce na Florydzie w Ameryce. Stacey Wagers to 45-letnia kobieta, która wybrała się na urodziny swojej koleżanki. Zamówiła efektowny i popularny drink z ciekłym azotem. Chwilę po wypiciu poczuła się bardzo źle. Kobieta w rozmowie z telegraph.co.uk powiedziała: „To był potworny, przeszywający ból. Jak eksplozja w klatce piersiowej”. Poszkodowana szybko trafiła do szpitala. Okazało się, że drink dosłownie wypalił jej dziurę w żołądku. Prawdopodobną przyczyną było zbyt szybkie wypicie napoju. Lekarze walczyli o jej życie. Na ten moment sytuacja się ustabilizowała, jednak kobieta będzie zmagać się z problemem już do końca swojego życia. Stacey pozwała właścicieli baru, w którym kupiła drink. Okazało się, że obsługa wykonała wszystko prawidłowo, jednak poszkodowana twierdzi, że nie poinformowano ją jak odpowiednio go pić.

ZOBACZ TAKŻE: ZAKAZ JEDZENIA PRZED KĄPIELĄ – OSTRA REAKCJA WŁADZ BASENU. ZANIECZYSZCZAŁY GO DZIECI

-200 stopni Celsjusza

Uszkodzenia żołądka po spożyciu ciekłego azotu niestety zdarzają się coraz częściej. Nie tak dawno 18-letnia dziewczyna po wypiciu drinku trafiła do szpitala. Jedynym sposobem na uratowanie jej życia jest zupełne usunięcie żołądka. Naukowcy ostrzegają jak bardzo niebezpieczna jest ta substancja. Co więcej, efektowna, unosząca się nad napojem mgiełka sprawia, że temperatura obniża się nawet do -200 stopni Celsjusza. Dodatkowo, niepoprawne korzystanie z substancji może być powodem odmrożenia lub oparzenia kriogenicznego. Naukowcy alarmują, że należy poczekać, aż mgiełka opadnie, a następnie pić. Ostrzegają:

Podobnie, jak w przypadku każdego bardzo gorącego lub bardzo zimnego płynu, należy podjąć odpowiednie środki bezpieczeństwa. Tak jak nikt nie pije wrzącej wody, ani nie wylewa jej na siebie, tak nikt nie powinien spożywać ciekłego azotu. Należy zachować ostrożność i upewnić się, że ciecz całkowicie odparowała.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.