Donald Trump z koronawirusem! Wybory prezydenckie w USA lada moment

donald trump z koronawirusem

Donald Trump z koronawirusem! Sensacyjna wiadomość gruchnęła dzisiejszym porankiem, jednak na kwarantannę prezydent USA trafił już wcześniej. Wszystko po tym, gdy okazało się, że jego bliska doradczyni jest zakażona. Wirusa wykryto także u żony prezydenta Stanów Zjednoczonych, Melanie Trump. Jak przekazują osoby z otoczenia Trumpa, on sam i jego żona czują się dobrze i jak na razie postanowili zostać w Białym Domu. To jednak komplikuje kampanię prezydencką obecnej głowy państwa – ta wychodzi bowiem na ostatnią prostą, a wybory w Stanach Zjednoczonych już za pasem.

Donald Trump z koronawirusem! Wybory prezydenckie w USA lada moment

A jednak! Sprawdził się najgorszy scenariusz z punktu widzenia obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Mianowicie, przeprowadzone u niego testy na obecność koronawirusa okazały się pozytywne. Oprócz tego, zakażona jest żona głowy amerykańskiego państwa.

Podejrzenie zakażenia u Trumpa wystąpiło już wcześniej – gdy oznajmiono, że koronawirusa wykryto u jednej z jego bliskich współpracownik. Ta miała kontakt zarówno z samym prezydentem, jak i większością najważniejszych ludzi z jego otoczenia oraz sztabu wyborczego. Kilka dni temu odbyła się także debata prezydencka, w której Donald Trump oczywiście wziął udział. Jak jednak zapewniają osoby blisko związane z Białym Domem, Trump oraz jego małżonka czują się dobrze. Na ten moment planują odbyć kwarantannę właśnie w Białym Domu.

ZOBACZ TAKŻE: FATALNE INFORMACJE ZE SZPITALA W KATOWICACH – 12-LATEK POGRYZIONY PRZEZ AMSTAFFY NIE ŻYJE. LEKARZE ROBILI CO W ICH MOCY, ALE NIE UDAŁO IM SIĘ URATOWAĆ DZIECKA. W SIECI BURZA – CZY POSIADANIE AGRESYWNYCH PSÓW POWINNO BYĆ W POLSCE ZAKAZANE?

Trump prawdopodobnie zaraził się od swojej doradczyni – Hope Hicks

Jak spekuluje się w mediach, Donald Trump zakaził się prawdopodobnie od swojej bliskiej doradczyni – Hope Hicks. To właśnie u niej najpierw wykryto zakażenie koronawirusem. Kobieta podróżowała z prezydentem USA samolotem Air Force One, gdy ten udawał się na wtorkową, głośną debatę.

Trump napisał na swoim Twitterze:

Dzisiaj Pierwsza Dama i ja otrzymaliśmy pozytywne wyniki testu na Covid-19. Rozpoczniemy kwarantannę i proces leczenia natychmiast. Przejdziemy przez to razem.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.