Ponad 2 tysiące aut na pogrzebie. Tak uczcili pamięć młodego fana motoryzacji

ponad 2 tysiące aut

Ponad 2 tysiące aut na pogrzebie. Tak uczczono pamięć młodego fana motoryzacji, który w wieku 14 lat zmarł z powodu nowotworu kości. Jego ostatnim życzeniem było, aby pożegnano go w akompaniamencie sportowych samochodów. Motoryzacyjne społeczeństwo nie zawiodło, a skala całego przedsięwzięcia osiągnęła potężne rozmiary. Pojawiła się nawet groźba komunikacyjnego paraliżu w mieście. Wszystko przebiegło jednak bez większych komplikacji, a o sytuacji mówi się teraz na całym świecie.

Ponad 2 tysiące aut na pogrzebie młodzieńca – był fanem motoryzacji

Takiej skali przedsięwzięcia nikt się nie spodziewał. Środowisko motoryzacyjne w jedyny właściwy sposób oddało hołd młodzieńcowi, który przegrał walkę z bardzo poważną chorobą. Alec Ingram miał zaledwie 14 lat i cierpiał na nowotwór kości. Ze schorzeniem zmagał się aż 4 lata. Niestety, młodzieniec zmarł 7 listopada tego roku. Jego pogrzeb odbył się 10 dni później – mianowicie 17 listopada. Kochający sportowe pojazdu Alec, jeszcze za życia przekazał swoim bliskim, że jego marzeniem jest, aby jego pożegnaniu towarzyszyły sportowe pojazdy. O wszystkim dowiedziała się pewna fundacja, która pomaga młodzieży w walce z rakiem. Dana Manley, organizatorka całej akcji, nie przypuszczała, że znajdzie się tak wielu chętnych, aby wziąć udział w wydarzeniu.

ZOBACZ TAKŻE: JECHAŁ AUTOBUSEM I TRZYMAŁ BOCZNE LUSTERKO MIOTŁĄ! SKANDAL POD WROCŁAWIEM

2100 sportowych maszyn, koordynacja policji

Marzenie małego Aleca Ingrama się spełniło. Na jego pożegnaniu zjawiło się 2100 sportowych maszyn. Stanowiły one przekrój całej motoryzacji – od nowoczesnych, do klasycznych wyścigówek oraz popularnych w USA muscle cars. Tak duży odzew możliwy był także dzięki amerykańskiej telewizji, która nagłośniła akcję.

Wszystko odbywało się w asyście policji, która sprawnie koordynowała całym przedsięwzięciem.

źródło zdjęcia: globalnews.ca, southernliving.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.