Kolejne rekordy cen paliw w Polsce. Po raz pierwszy w historii tak drogo

spadek cen paliw

Kolejne rekordy cen paliw w Polsce. Jeszcze nigdy w historii nie było tak drogo jak teraz! Prognozy nie napawają jednak optymizmem, bo wszystko wskazuje na to, że tendencja wzrostowa się utrzyma. Każdorazowo przejeżdżając obok stacji paliw – i to dzień po dniu – kierowcy łapią się za głowę. Ceny rosną dosłownie z dnia na dzień i wydaje się, że nic nie jest w stanie powstrzymać przerażającej drożyzny. Interesującej analizy dokonali analitycy z e-petrol.pl. „To pierwszy przypadek w historii notowań, gdy średnia cena benzyny 98-oktanowej wynosi 8,02 zł/l„.

Kolejne rekordy cen paliw w Polsce. Po raz pierwszy w historii jest aż tak drogo. Końca podwyżek nie widać

Sytuacja związana z podwyżkami cen paliw staje się już naprawdę nieznośna. Kierowcy każdego dnia przecierają oczy ze zdumienia, mijając stacje benzynowe i ceny, które dosłownie co chwilę idą w górę. Tak źle jak obecnie jeszcze nie było, a niestety nie ma żadnych przesłanek, aby sytuacja miała się poprawić. Zdaniem obserwatorów, najgorsze dopiero przed nami. Dowodzi temu też analiza, jakiej dokonali analitycy z e-petrol.pl. To właśnie oni zauważyli, że po raz pierwszy w historii notowań średnia cena benzyny 98-oktanowej wynosi 8,02zł za litr. Serwis motoryzacja.interia.pl trafnie zwraca uwagę na fakt, że zaledwie w tydzień paliwo to poszło do góry o 16 groszy.

ZOBACZ TAKŻE: Niesamowite nagranie z Australii. Mężczyzna stoczył „solówkę” z kangurem [WIDEO]

Wiadomo gdzie kierowcy tankują najdrożej. „Kosmiczne ceny”

Na portalu Interii można zobaczyć, gdzie obecnie tankuje się najdrożej w naszym kraju. Dramatyczna sytuacja co prawda panuje w całej Polsce, ale najwięcej za litr benzyny 95 płaci się teraz na Podkarpaciu – średnio 7,62zł za litr. To jednak nic przy średniej cenie paliwa 98 na Opolszczyźnie – tam za litra trzeba zapłacić aż 8,24zł/l.

Warto też zwrócić dokładną uwagę na analizę ekspertów z e-petrol.pl. Piszą tam oni:

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Wielkopolska, w której, choć drogie, to jednak najtańsze są oba gatunki benzyn, sprzedawane w tej części Polski po 7,49 i 8,00 zł/l (identyczna cena benzyny 98 obowiązuje też na Lubelszczyźnie). W województwie świętokrzyskim w najbardziej atrakcyjnych cenach tankuje się aktualnie olej napędowy – litr tego paliwa kosztuje tam 7,09 zł. We wspomnianym województwie lubelskim z ceną 3,49 zł/l najtańszy jest też autogaz.

źródło: e-petrol.pl, motoryzacja.interia.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.