Pompony do czapek i breloków robione ze zwierzęcego futra? W sieci petycja

pompony do czapek i breloków

Pompony do czapek i breloków robione ze zwierzęcego futra? Takie niepokojące informacje przekazała organizacja pożytku publicznego o nazwie Otwarte Klatki. Uwielbiane przez kobiety ozdoby, mają pochodzić z uszkodzonego futra, które nie nadawało się już na stworzenie z niego płaszczy. Post informujący o takim procederze umieszczono w portalu Facebook (na stronie Otwarte Klatki) i już teraz wzburzył on internautów. Udostępniono go jak dotąd ponad półtora tysiąca razy.

Pompony do czapek i breloków robione ze zwierzęcego futra, które jest uszkodzone i nie nadaje się na płaszcze? „Otwarte Klatki” alarmują

Z pewnością każdy kojarzy efektowne breloki z pomponami, które zwłaszcza wśród kobiet, popularne są już od jakiegoś czasu. Często przypinane są do kluczy, torebek czy plecaków. I o ile rzeczywiście wyglądają efektownie – wiele wskazuje na to, że przy ich produkcji cierpią niczemu niewinne zwierzęta. Okazuje się bowiem, że do ich tworzenia używa się zwierzęce futra – ale uszkodzone, czyli takie, które już nie nadają się na płaszcze, o czym informuje organizacja Otwarte Klatki. Oprócz breloków, wykorzystuje się je również do tworzenia pomponów w czapkach. Ta informacja zbulwersowała internatów, którzy natychmiast w komentarzach pod wpisem strony Otwarte Klatki, zaczęli namawiać do bojkotu tego rodzaju ozdób.

ZOBACZ TAKŻE: NIE UWIERZYSZ, ŻE LUDZIE NAPRAWDĘ ROBIĄ TAKIE RZECZY POD PRYSZNICEM! NAJBARDZIEJ ZAWSTYDZAJĄCE ZWYCZAJE, O KTÓRYCH NIE MÓWI SIĘ NA CO DZIEŃ

Otwarte Klatki zachęcają do popisania petycji – dzięki niej, możliwe będzie ocalenie setek tysięcy zwierząt

Organizacje Otwarte Klatki oraz Cena Futra postanowiły stworzyć petycję, która jak dotąd cieszy się sporą popularnością. Jej celem jest uratowanie wielu gatunków zwierząt, z których w przyszłości mają powstać elementy przede wszystkim kobiecej garderoby, a także ozdoby – jak choćby wspominane wcześniej puchate pompony.

Jak dotąd omawianą petycję zdecydowało się podpisać aż ponad 76 tysięcy osób. Nie zmienia to jednak faktu, że aby miała ona jakiekolwiek znaczenie, należy zgromadzić jeszcze około 24 tysięcy podpisów.

Petycję można znaleźć, klikając W TEN LINK. Znajdują się tam także wszelkie szczegółowe informacje, dotyczące akcji wymienionych wyżej organizacji.

źródło zdjęcia: cenafutra.info

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.