„Polskie obozy zagłady” – Niemcy znowu w akcji

polskie obozy zagłady

„Polskie obozy zagłady” – strona Niemiecka znowu w akcji. Nasi zachodni sąsiedzi po raz kolejny użyli stwierdzenia, które zdecydowanie mija się z prawdą i godzi w polski naród. Wszystko z okazji obchodów uroczystości związanych z „nocą kryształową”, które odbędą się za pięć dni pod Stuttgartem w miejscowości Connstatt. Zapraszając na to wydarzenie, Niemcy przygotowali ulotki na których można przeczytać właśnie o „polskim obozie zagłady” – a chodzi tam rzecz jasna o obóz w Auschwitz-Birkenau.

„Polskie obozy zagłady” – Niemcy znów w akcji

Po raz kolejny może wybuchnąć dyplomatyczna burza na linii Polska – Niemcy. Wszystko przez stwierdzenie, którego nasi zachodni sąsiedzi zwykli używać, a które godzi w stronę naszego narodu. Mianowicie, 9 listopada w Connstatt nieopodal Stuttgartu, miejsce mieć będą uroczystości związane z „nocą kryształową”, czyli pogromem niemieckich Żydów. Zapraszając na wydarzenie, organizatorzy przygotowali ogromne ilości ulotek, które trafiły do wielu osób. Na nich można natomiast przeczytać, że Auschwitz-Birkenau był „polskim obozem zagłady”. 

ZOBACZ TAKŻE: TURCJA – WJECHAŁ AUTOBUSEM W PRZYSTANEK PEŁEN LUDZI W STAMBULE! PO WSZYSTKIM ZAATAKOWAŁ KILKA OSÓB NOŻEM

Ambasada RP w Berlinie interweniuje

Po tym jak do Polski dotarły bulwersujące informacje z Niemiec, Polskie Radio skontaktowało się z rzecznikiem prasowym ambasady RP w Berlinie. Dariusz Pawłoś przekazał polskim mediom, że ambasada podjęła już kroki w tejże sprawie. 

Słowa rzecznika przytacza portal fakty.interia.pl, natomiast my cytujemy je poniżej:

Szczerze doceniamy inicjatywę upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej i walkę z przejawami antysemityzmu i rasizmu, ale przykre jest to, że przy okazji rocznicy tak tragicznego wydarzenia jak noc kryształowa niemieccy organizatorzy w swoim zaproszeniu piszą że KL Auschwitz-Birkenau był jakoby polskim obozem zagłady.

źródło zdjęcia: zabytek.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.