Ponad 1100 osób zarażonych HIV – lekarz nie wymieniał strzykawki

Ponad 1100 osób zarażonych HIV

Ponad 1100 osób zarażonych wirusem HIV, w tym ponad 900 dzieci! Do tragicznych wydarzeń doszło w Pakistanie w miejscowości Ratodero. Wszystkiemu winien ma być lekarz, który nie przestrzegał podstawowych zasad higieny. Podczas robienia zastrzyków nie wymieniał strzykawek.

Liczba zarażonych może stale rosnąć

Do niebezpiecznych incydentów doszło w Ratodero – miejscowości w Pakistanie. Jedną z podejrzanych osób jest pediatra Muzaffar Ghanghro. Lekarz nie stosował się do podstawowych zasad higieny i nie wymieniał brudnych strzykawek zakażonych wirusem HIV. W efekcie ponad 1100 osób zostało chorych. Ponadto, wśród poszkodowanych jest ponad 900 dzieci poniżej 12 roku życia. Ghanghro wyparł się wszystkich zarzutów i co najbardziej absurdalne – wciąż przyjmuje pacjentów w pobliskim szpitalu. Warto zaznaczyć, że jest on jednym z najtańszych lekarzy w całym kraju. 

ZOBACZ TAKŻE: DIETA OMAD – JESZ TYLKO JEDEN POSIŁEK DZIENNIE. CZY JEST ZDROWA?

Pakistański system opieki zdrowotnej

Do tej pory udało się przebadać jedynie ćwierć pacjentów zamieszkujących region, gdzie przyjmował Muzaffar Ghanghro. Władze przypuszczają, że poszkodowanych może być dużo więcej. Eksperci zaznaczają, że jest to jeden z kolejnych efektów niskiego poziomu opieki medycznej w Pakistanie. Ponadto, wykwalifikowani lekarze odwiedzili szpital w Ratodero, aby przyjrzeć się panującym warunkom. Okazało się, że w szpitalu nie ma przystosowanej przestrzeni do przeprowadzania nawet podstawowych zabiegów medycznych. Skontrolowano również inne pobliskie kliniki, gdzie niektóre z nich nie mają nawet dostępu do bieżącej wody. 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.