Przerabianie prochu zmarłych na diamenty zyskuje popularność

Przerabianie prochu zmarłych na diamenty

Przerabianie prochu zmarłych na diamenty staje się coraz bardziej popularne. Od wielu lat sukcesywnie zwiększa się ilość osób decydujących się na kremację. W efekcie, wiele firm skupiło się na niekonwencjonalnej metodzie wykorzystania prochów. Co więcej, naukowcy ulepszyli sposoby wytwarzania cennych kamieni w laboratoriach.

Metody tworzenia diamentów

Śmierć bliskiej osoby to dla wielu ludzi bardzo bolesne przeżycie. Wiele firm postanowiło pomóc swoim klientom w przetrwaniu żałoby. Wykorzystali fakt, że coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego pochówku na rzecz kremacji. Oferują więc przerabianie prochu zmarłych na diamenty. Jest to możliwe, ponieważ węgiel jest drugim najobfitszym pierwiastkiem, z którego zbudowany jest ludzki organizm. Po spaleniu ciała pozostaje od 2 do 4,5 kilogramów popiołu, z czego zdecydowana większość to węgiel. Jedna z najpopularniejszych firm zajmująca się produkcją diamentów zdradza, że wystarczy jedynie 500 gramów, by stworzyć szlachetny kamień. Prochy umieszcza się w piecu, aby zbadać dokładną zawartość węgla, który w późniejszych etapach jest dokładnie oczyszczany. Węgiel po procesie krystalizacji przybiera postać grafitu. Jest to idealny materiał wyjściowy do syntezy diamentów. Ostateczną formę osiąga się w temperaturze 1370 stopni Celsjusza i wysokim ciśnieniu. Naukowcy dodają:

Używamy kwaśnych związków chemicznych, aby pozbyć się zanieczyszczeń. To zwiększa czystość węgla do 99 procent, ten 1 procent zawiera zanieczyszczenia, jak bor – pierwiastek i mikroskładnik pokarmowy, który pomaga ludziom hodować kości, leczyć rany i regulować układ odpornościowy.

Warto dodać, że bor jest substancją, która barwi diamenty na niebiesko. Im większa zawartość boru tym kolor jest intensywniejszy. Algordanza to szwajcarska firma zajmująca się przerabianiem prochów, która oferuje dwa rodzaje diamentów: białe i niebieskie.

ZOBACZ TAKŻE: PONAD 1100 OSÓB ZARAŻONYCH HIV – LEKARZ NIE WYMIENIAŁ STRZYKAWKI

Ile kosztuje usługa?

Proces tworzenia diamentów trwa od 6 do 8 tygodni, w zależności od wielkości kamienia. Warto dodać, że usługa jest możliwa nie tylko jeśli chodzi o ludzi, ale również w przypadku zwierząt. Wiele właścicieli psów i kotów decyduje się na przerobienie prochów pupili. Ceny zaczynają się od około 3000 $ za 0,3 karata.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.