Polski żołnierz służący na granicy, zbiegł na Białoruś. Nowe informacje

Dezerter

Polski żołnierz służący na granicy, zbiegł na Białoruś. Dziś w polskich i białoruskich mediach, głośna sprawa jest tematem numer jeden. Co chwilę pojawiają się nowe informacje. Głos na temat omawianych zdarzeń zabrał między innymi minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. Białoruska telewizja przeprowadza rozmowy i wywiady z polskim żołnierzem.

Polski żołnierz służący na granicy, zbiegł na Białoruś. W sprawie pojawiają się nowe informacje

Sensacyjne wieści docierają z polsko-białoruskiej granicy. Okazuje się, że ze służby zbiegł Polski żołnierz. Udał się na Białoruś i jak podają tamtejsze media – poprosił o azyl.

Jak czytamy w RMF24.pl, Białoruski Państwowy Komitet Graniczny podał dane polskiego żołnierza. Miał on należeć do 11. Mazurskiego Pułku Artylerii 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

ZOBACZ TAKŻE: OSOBA PRACUJĄCA W BIEDRONCE ZDRADZIŁA SZOKUJĄCE FAKTY O SKLEPIE. TO ISTOTNA INFORMACJA DLA KLIENTÓW DYSKONTU

Sprawę skomentował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak

W sieci pojawił się komentarz ministra obrony narodowej, Mariusza Błaszczaka. Wynika z niego, że żołnierz miał poważne problemy z prawem.

Cała sytuacja odbiła się wielkim echem na Białorusi. Tamtejsze media przeprowadzają publiczne rozmowy ze zbiegłym z Polski żołnierzem. W sieci pojawiły się nawet zdjęcia, prezentujące jeden z takowych wywiadów:

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.