Kim Dzong Un wydał zakaz uśmiechania się – pozytywne emocje będą surowo karane!

korea grozi

17 grudnia 2021 roku ma miejsce 10. rocznica śmierci Kim Dzong Ila. Z tego powodu Kim Dzong Un wydał zakaz uśmiechu oraz okazywania pozytywnych emocji. Przez kolejne 11 dni jakakolwiek oznaka szczęścia będzie surowo karana.

10. rocznica śmierci Kim Dzong Ila

Kim Dzong Un – obecny przywódca Korei Północnej jest najmłodszym synem Kim Dzong Ila, który zmarł 17 grudnia 2011 roku. Od momentu śmierci, każda rocznica jest uroczyście obchodzona w całym kraju. Wiążą się z tym również liczne restrykcje dla obywateli, a nie zastosowanie się do nich grozi surowymi karami, m.in. więzieniem.

Kim Dzong Un ogłosił, że przez kolejnych 11 dni obowiązuje absolutny zakaz szczęścia, picia alkoholu oraz spędzania czasu w miły i przyjemny sposób. Ponadto 17 grudnia panuje zakaz robienia zakupów.

W okresie żałoby nie wolno nam pić alkoholu, śmiać się ani w przyjemny sposób spędzać wolnego czasu. Nawet jeśli członek twojej rodziny umrze w okresie żałoby, nie wolno ci głośno płakać, a ciało trzeba pochować po jej zakończeniu. Ludzie nie mogą nawet obchodzić własnych urodzin, jeśli przypadają w okresie żałoby – powiedział Radiu Wolna Azja (RFA) mieszkaniec Korei Północnej.

ZOBACZ TAKŻE: KRYZYS GŁODOWY W KOREI PÓŁNOCNEJ – ZASKAKUJĄCE ROZKAZY WYDANE PRZEZ DYKTATORA KRAJU 

Osoby, które zostaną przyłapane na łamaniu przepisów, będą aresztowane i traktowane jak przestępcy ideologiczni. Obywatel Korei Północnej w rozmowie z radiem wyznał również, że w okresie żałoby na ulicach można spodziewać się wzmożonych patroli policyjnych, którzy sprawdzą poziom szczęścia obywateli. Funkcjonariusze zaaresztują osoby, które nie będą wystarczająco smutne i przygnębione.

Od pierwszego dnia grudnia mają szczególny obowiązek rozprawić się z tymi, którzy psują nastrój zbiorowej żałoby. To miesięczny obowiązek specjalny dla policji. Słyszałem, że funkcjonariusze organów ścigania w ogóle nie mogą spać – dodał Koreańczyk.

Śmierć Kim Yong-ju

Warto dodać, że na dniach Kim Dzong Un poinformował o śmierci Kim Yong-ju – najmłodszego brata Kim Ir Sena, dziadka Kim Dzong Una. Mężczyzna pełnił w kraju funkcję urzędnika. Uważano go za drugiego najpotężniejszego urzędnika w kraju. Władze nie podały dokładnej daty zgonu Kim Yong-ju. Wiadomo natomiast, że zmarł w wieku 100 lub 101 lat.

Kim Yong Ju z oddaniem walczył o wdrożenie linii i polityki Partii (Robotniczej) i przyczynił się do przyspieszenia budowy socjalizmu i rozwoju państwowego systemu społecznego w stylu koreańskim, pracując przez wiele lat na ważnych stanowiskach partii i państwa –  czytamy w depeszy przesłanej przez Kim Dzong Una, przywódcę Korei Północnej.

źródło: o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.