Polski producent piwa włącza się w walkę z koronawirusem. 2 miliony złotych na start

polski producent piwa

Polski producent piwa włącza się w walkę z koronawirusem! Van Pur S.A. przekaże ogromną sumę pieniędzy dla szpitali oraz na ratowanie małych i średnich przedsiębiorstw z regionu. Aktualnie mówi się o dwóch milionach złotych – połowa tej kwoty wspomoże służbę zdrowia, natomiast druga połowa ma uratować wiele biznesów, które wobec kryzysu podupadły. Gest największej polskiej spółki piwowarskiej budzi podziw. Warto wspomnieć, że wcześniej walkę z wirusem wsparła choćby firma Agata Meble. Swoją cegiełkę do pokonania pandemii dołożyli także Robert i Anna Lewandowscy oraz Jakub Błaszczykowski.

Polski producent piwa włącza się w walkę z koronawirusem! 2 miliony na start, pomagać będą na różnych płaszczyznach

Od pewnego czasu z całej Polski – i nie tylko – spływają informacje o tym, że niektóre potężne przedsiębiorstwa i osoby prywatne wspierają kraj w walce z epidemią koronawirusa. Kolejną firmą, która włącza się w akcje jest największa polska spółka piwowarska Van Pur S.A. Portal Onetu podaje, że to firma, która odpowiada za produkcję piw takich jak Łomża, Cortes czy Karpackie. Van Pur na zwalczanie epidemii oraz jej skutków przekaże aż 2 miliony złotych. Podaje się, że połowa tej kwoty ma wspomóc służbę zdrowia. Pozostała część kwoty ma służyć jako ratunek dla małych i średnich przedsiębiorstw z regionu Podkarpacia, które to na skutek pandemii mocno podupadły.

ZOBACZ TAKŻE: DLA SPOTKANIA Z DZIEWCZYNĄ ZŁAMAŁ KWARANTANNĘ! NIESTETY, NIE WSZYSCY POLACY SĄ ODPOWIEDZIALNI. TO NIE PIERWSZY TAKI PRZYPADEK! ZA ZŁAMANIE KWARANTANNY GROZI BARDZO WYSOKA KARA PIENIĘŻNA

Pieniądze na rzecz walki z koronawirusem przekazali także Lewandowscy oraz Jakub Błaszczykowski. Oświadczenie prezes Van Pur S.A.

Portal Onetu na swoich łamach umieścił oświadczenie prezes Van Pur S.A., Pani Jagody Iwańczyk. Mianowicie, jego część cytujemy poniżej:

Wyrażamy najwyższy szacunek dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy dzielnie walczą z zagrożeniem epidemicznym. Mając na uwadze bardzo trudną sytuację, zdrowie naszych klientów, pracowników i ich rodzin, podjęliśmy decyzje o przekazaniu dwóch milionów złotych na pomoc szpitalom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom.

Jak wcześniej wspomniano, poza wielkimi przedsiębiorstwami takimi jak Van Pur czy Agata Meble, w walkę z epidemią włączyli się także polscy wybitni sportowcy. Mowa tutaj o Robercie Lewandowskim oraz Jakubie Błaszczykowskim.

źródło: onet.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.