Polski lekarz krytykował szczepionki – zawieszono mu prawa do wykonywania zawodu

polski lekarz krytykował

Polski lekarz krytykował szczepionki – decyzją sądu, zawieszono mu prawa do wykonywania zawodu. Decyzję argumentuje się tym, że lekarz działał na szkodę medycyny i promował postawy antyzdrowotne. Hubert Czerniak, bo o nim mowa, przekonywał, że szczepionki mają zły wpływ na dzieci, przyczyniają się do autyzmu oraz… są spiskiem, wobec którego polski naród ma zostać poważnie osłabiony. Decyzja sądu nie jest jeszcze prawomocna. 

Polski lekarz krytykował szczepionki – zawieszono mu prawa do wykonywania zawodu

Szczepionki i ich rzekome złe działanie znowu na świeczniku. Powraca bowiem głośna sprawa lekarza Huberta Czerniaka, który zdecydowanie stawiał się w opozycji do stosowania szczepień. Medyk uważa, że szczepionki szkodzą zdrowiu i powodują autyzm. Gdyby tego było mało, lekarz snuje domysły, że szczepienia to nic innego jak ogromny spisek, mający za zadanie osłabić polski naród. Środowiska antyszczepionkowe rzecz jasna darzą Huberta Czerniaka sporym poparciem. Jego sprawę pod lupę wziął Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi. Zapadła tam decyzja, że lekarz szerzył postawy antyzdrowotne, czym popełnił przestępstwo zawodowe.

ZOBACZ TAKŻE: ZNALEŹLI LUDZKI ZĄB W JEDZENIU! SKANDAL W KNAJPIE, KTÓRA SERWUJE CHIŃSKIE POTRAWY NA WYNOS

Lekarz zawieszony w swoich prawach na rok, wyrok jeszcze nieprawomocny

Sąd stwierdził, że postępowanie lekarza nie jest zgodne z przyjętą etyką lekarską. Ponadto mają podważać aktualnie znaną wiedzę medyczną. Prawo do wykonywania zawodu, zostało lekarzowi zabrane na rok czasu. Sąd Lekarski sprawą zainteresował się po tym, jak Hubert Czerniak coraz to częściej negatywnie mówił o szczepionkach w publicznych wypowiedziach.

Lekarz już teraz zapowiada odwołanie się od wyroku, który jest nieprawomocny. 

źródło zdjęcia: imalopolska.eu

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.