Polska: wieźli narządy do przeszczepu na sygnale, blokował ich bus

Polska: wieźli

Polska: wieźli narządy do przeszczepu na sygnale, blokował ich bus. To nieprawdopodobne, ale takie sytuacje nadal się zdarzają. Niedawno pisaliśmy o podobnym zdarzeniu zagranicą. Nie trzeba było długo czekać, aby podobne zachowanie zobaczyć w Polsce. Wszystko działo się przed dwoma dniami, na drodze krajowej numer 7 (odcinek Głuchów – Podole). W sieci zamieszczono nagranie z karetki, która wiozła organy do przeszczepu.

Polska: wieźli narządy do przeszczepu, blokował ich bus

Zupełnie niedawno – dokładnie 10 lipca – poruszaliśmy temat nagrania pochodzącego zza granicy, na którym mercedes blokował prywatną karetkę. Wśród internautów wideo wzbudziło skrajne emocje. Takie zachowania mogą bowiem prowadzić do utraty zdrowia lub życia osób jadących karetką na sygnale, tudzież osób, dla których dana karetka wiezie niezbędne do życia narządy lub tkanki. Niestety, nie trzeba było długo czekać, aby podobna sytuacja zdarzyła się w Polsce. Film z poprzedniego zdarzenia zamieszczamy niżej, natomiast sytuacja z Polski – do znalezienia jest na dole strony.

Załoga karetki trąbiła, miała włączone sygnały dźwiękowe

Zarówno nagranie z Polski, jak i zza granicy, jest wysoce bulwersujące. Trudno bowiem uwierzyć w tak podłe zachowanie osób, poruszających się na drogach.

Załoga polskiej karetki widząc sytuację, nie dość, że miała włączone bardzo głośne sygnały dźwiękowe – to jeszcze trąbiła na kierowcę utrudniającego przejazd. Ten jednak nic sobie z tego nie robił. Co ciekawe, nie odpuścił on do końca! Karetka musiała wyprzedzić go prawym, nieprzystosowanym do tego pasem.

Nagranie z pewnością trafi na policję. Pojawia się jednak pytanie, jakie konsekwencje czekają kierowcę busa. Internauci nawołują do zabrania mu prawa jazdy – a trzeba przyznać, że to i tak najłagodniejsza kara z tych, które proponowane są w komentarzach. Aby zrozumieć powagę sytuacji wystarczy wyobrazić sobie, że my lub ktoś z naszych bliskich czeka na dostarczenie organów niezbędnych do życia. W takich przypadkach bardzo często liczy się każda sekunda. Zachowanie z filmu poniżej najzwyczajniej w świecie jest utrudnianiem akcji ratunkowej.

ZOBACZ TAKŻE – BLOKOWALI KARETKĘ NA SYGNALE ZAGRANICĄ (SYTUACJA SPRZED KILKU DNI)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.