Dzień bez Telefonu Komórkowego już niebawem! Sprawdź datę

Wielkimi krokami zbliża się święto, które bezsprzecznie niewielu zachęca do jego uczczenia. Mianowicie niebawem obchodzić będziemy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Przeczytajcie ten artykuł i dowiedzcie się kiedy przypada ta okoliczność. Dodatkowo poinformujemy Was jak doszło do jej ustanowienia i czyj był to pomysł.

Kiedy obchodzimy Dzień bez Telefonu Komórkowego?

Do tego dnia zostały jeszcze tylko trzy doby. Mianowicie Dzień bez Telefonu Komórkowego wypada na 15 lipca. Co ciekawe z inicjatywą na jego świętowanie wyszli internauci. Moda, która panuje w sieci na podejmowanie różnych wyzwań była głównym powodem, dla jakiego on powstał. Ich celem było głównie przypomnienie, że życie bez smartfona jest jak najbardziej możliwe.

 

Dzień bez Telefonu Komórkowego 2019

15-ego lipca wszyscy ochotnicy mogą spróbować wyłączyć swój telefon na całe 24 godziny. Niektórym wydaje się to wręcz absurdalne. Dzieje się tak, ponieważ w obecnych czasach za pomocą tego małego urządzenia możemy kierować wieloma aspektami naszego życia. Płacenie rachunków, kontakt z innymi i sprawdzanie pogody to tylko nieliczne przykłady na to, że dla niego nie ma niemal rzeczy niemożliwych. Trudno spotkać osobę, która jest w stanie w pełni funkcjonować bez dostępu do tego gadżetu.

Czy telefony komórkowe są szkodliwe?

Przeważnie w ich skład wchodzi nie tylko plastik, ale również 30 różnego gatunku metali. Niektóre z nich wydobywane są głównie w Demokratycznej Republice Konga. Jak wiadomo do pracy nad ich wydobyciem zmuszani są między innymi jeńcy wojenni z tamtych terenów. Co ważne pozyskiwanie ich wiąże się z dużym ryzykiem. Co więcej promieniowanie elektromagnetyczne, które wytwarza, pochłaniane są przez głowę człowieka. Głośne słuchanie muzyki, jak i częste zerkanie na wyświetlacz również nie wpływa korzystnie na zdrowie.

Jak spędzić Dzień bez Telefonu Komórkowego?

Zapewniamy, że bez tego urządzenia świat istnieje, a dzień można spędzić naprawdę w ciekawy sposób. Spotkanie twarzą w twarz ze znajomymi, zamiast ciągłe pisanie wiadomości to jedna z propozycji. Aktywność fizyczna, a nie bezmyślne granie w gry to także dobry wybór. Oczywistym jest, że smartfon jest bardzo przydatnym urządzeniem, pamiętajmy jednak, że na nim nasze możliwości się nie kończą!

A Ty podejmiesz się wyzwania, jakim jest Dzień bez Telefonu Komórkowego?