Policjanci zatopili nieoznakowany radiowóz – BMW ofiarą nawałnic

policjanci zatopili nieoznakowany radiowóz

Policjanci zatopili nieoznakowany radiowóz! W sieci pojawiły się fotografie, przedstawiające policyjne, nieoznakowane BMW, które niemal w połowie przykryte jest wodą. Jak się okazało, wszystko było skutkiem lokalnych podtopień, jakie wystąpiły w naszym kraju podczas ostatnich nawałnic. Sytuacja, o której mowa, miała miejsce w Zgierzu. Niestety, jak donosi kilka krajowych portali, samochodu policji nie udało się już uruchomić i musiał on wrócić do bazy na lawecie. Przez nawalne opady deszczu i lokalne podtopienia, los policyjnego BMW serii 3 podzieliło jeszcze wiele innych pojazdów.

Policjanci zatopili nieoznakowany radiowóz – BMW ofiarą nawałnic

Ostatnie ulewne deszcze wyrządziły wiele szkód i przysporzyły wiele kłopotów. Jak się okazuje, na wszystkim ucierpiała także policja, która prawdopodobnie straciła jeden ze swoich nieoznakowanych radiowozów. Świadkowie sfotografowali bowiem nieoznakowane BMW serii 3, które niemal do połowy woda przykryła w Zgierzu (województwo łódzkie). Jak podaje między innymi portal auto-swiat.pl, samochodu nie udało się już uruchomić i na bazę musiał powrócić na lawecie.

Wspomniany wcześniej portal auto-swiat.pl miał dotrzeć do informacji, jakoby BMW należało do Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi. Do feralnego zajścia doszło natomiast na zalanym skrzyżowaniu, nieopodal restauracji McDonald’s.

ZOBACZ TAKŻE: TAJEMNICZY OBIEKT UNOSIŁ SIĘ PRZEZ DŁUŻSZY CZAS NA NIEBIE W JAPONII. TAMTEJSI SPECJALIŚCI NIE MAJĄ POJĘCIA, Z CZYM MOGLI MIEĆ DO CZYNIENIA. W SIECI POJAWIŁY SIĘ ZDJĘCIA I NAGRANIA. CO LATAŁO NAD JAPONIĄ?

Naprawa zalanego pojazdu może okazać się bardzo kosztowna. Jak chronić samochody przed powodziami?

Jak łatwo się domyślić, sam fakt, że BMW nie było w stanie wrócić na komendę o własnych siłach, może świadczyć o tym, że naprawa samochodu będzie niezwykle kosztowna. Zwłaszcza, że nowe modele pojazdów – takich jak właśnie nowe, nieoznakowane radiowozy policji BMW serii 3 – są wręcz naszpikowane różnego rodzaju elektroniką. Ta po kontakcie z wodą, już nigdy może nie wrócić do pełni sprawności.

Wielu kierowców zastanawia się, jak skutecznie chronić samochody przed powodziami. Niestety, wachlarz możliwości nie jest zbyt szeroki. Należy jednak próbować zapobiegać. Przede wszystkim nie powinno się zostawiać samochodu w terenach zalewowych, a także w garażach podziemnych – jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko powodzi. Warto także unikać parkowania pod drzewami, zwłaszcza, gdy ulewie mają towarzyszyć silne wiatry czy burze.

źródło: auto-swiat.pl, Facebook – Sfotografuj policjanta