Policja skomentowała dokument Patryka Vegi. „Oczy diabła” to fikcja?

Policja komentuje dokument

Dokument pt. „Oczy diabła” poruszył Polaków. Przedstawienie nielegalnego procederu handlu dziećmi wzbudził w widzach niemałe kontrowersje i skrajne emocje. Wiele osób zgodnie stwierdziło, że sprawą powinny zająć się służby. Początkowo zainteresowała się tym Państwowa Komisja ds. Pedofilii i Rzecznik Praw Dziecka, którzy wystosowali pismo do Prokuratury Krajowej, aby dowiedzieć się, jakie działania podjęto w związku z dokumentem. Tym razem policja skomentowała dokument Patryka Vegi i przedstawiła fakty w sprawie.

„Oczy diabła”

Najnowszy dokument Patryka Vegi wzbudził ogromne kontrowersje. Skupia się on na handlu dziećmi, porwaniach, handlu organami i przedstawia historię kobiety w ciąży, która ponad wszystko chce pozbyć się swojego dziecka. W filmie również opowiedziano, jak dokładnie wygląda proceder pozyskiwania dzieci, co dzieje się z nimi później i ile można na tym zarobić.

ZOBACZ TAKŻE: SCENARZYSTA FILMU VEGI ZATRZYMANY! MIAŁ POWIĄZANIA Z GRUPĄ PSYCHOFANS

Policja skomentowała dokument Patryka Vegi

Nie da się ukryć, że dokument wzbudził skrajne emocje. Wielu widzów zgodnie uznało, że jeżeli Vega potrafił dowiedzieć się tak wielu szczegółów dotyczących procederu, to służby powinny to wykorzystać. Niedługo później sprawą zajęła się Państwowa Komisja ds. Pedofilii i Rzecznik Praw Dziecka. Wystosowano wówczas pismo do Prokuratury Krajowej, aby dowiedzieć się, jakie działania podjęto w związku z dokumentem. Wkrótce służby zajęły się sprawą celem sprawdzenia, czy pokazany proceder rzeczywiście ma miejsce.

Okazuje się, że policja skomentowała dokument Vegi. Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji poinformowało:

Wydział do walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego na chwilę obecną nie posiada żadnych potwierdzonych informacji w zakresie istnienia grupy przestępczej, o której mowa, i istnieniu agencji towarzyskich, w których mogą być wykorzystywane osoby poniżej 15 roku życia.

Służby poinformowały także, że nie posiadają żadnych informacji dotyczących handlu niemowlętami na terenie Polski. Zapewniono również, że w latach 2013-2020 nie doszło do porwań dzieci, które nie zakończyły się ujawnieniem sprawcy i nie odzyskaniem dziecka.

Zwiastun dokumentu Vegi możecie obejrzeć poniżej:

Cały film dostępny jest w serwisie YouTube i na Facebooku Patryka Vegi.

 

źródło: nczas.com, youtube.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.