Polak zatrzymany za wspinaczkę na Wieżę Montparnasse [WIDEO]

Polak zatrzymany za wspinaczkę

Polak zatrzymany za wspinaczkę na Wieżę Montparnasse w Paryżu! Mężczyzna bez żadnych zabezpieczeń próbował wejść na szczyt 210-metrowego budynku. Niektórzy myśleli, że jest to próba samobójcza, dlatego wezwano służby. Wspinaczka została przerwana w połowie drogi. Po linie z dachu spuścił się ratownik, który wciągnął „Polskiego Spider-Mana” na górę. Następnie został aresztowany przez policję. 

Polak zatrzymany za wspinaczkę na Wieżę Montparnasse

Marcin Banot, znany pod pseudonimem „Polski Spider Man” próbował wspiąć się na szczyt Wieży Montparnasse w Paryżu. Warto zaznaczyć, że jest to drugi pod względem wysokości budynek w stolicy Francji. Wieżowiec powstał na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Ma 210 metrów wysokości i 59 kondygnacji. Polak rozpoczął swoje wyzwanie około godziny 20:00. Mężczyzna wspinał się na budynek bez żadnych zabezpieczeń. Świadkowie początkowo myśleli, że jest to próba samobójcza, jednak szybko zorientowali się, że postać powoli zmierza ku górze. Filmiki z tego zdarzenia szybko trafiły do sieci i cieszą się coraz większą popularnością.

Początkowo ludzie myśleli, że to próba samobójcza, ale szybko zorientowaliśmy się, że ten mężczyzna jest zupełnie spokojny i posuwa się do góry.

Wspinał się cicho, w bardzo płynny sposób, jakby robił to przez całe życie. Zrozumieliśmy, że to dla niego wyzwanie i tłum zaczął bić brawo – relacjonują świadkowie.

Wspinaczka została przerwana w połowie drogi. Ratownicy przechwycili mężczyznę i wciągnęli go dach. Następnie Polak został aresztowany przez policję i przewieziony na komisariat.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza próba zdobycia szczytu budynku bez żadnych zabezpieczeń. Okazuje się, że „Polski Spider Man” w czerwcu 2019 roku wspiął się w ten sam sposób na warszawski hotel Marriott.

 

ZOBACZ TAKŻE: ZAKAZ UŻYWANIA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH NA STACJI? TEN FILM WSZYSTKO WYJAŚNIA…

Co więcej, to nie pierwsza próba zdobycia Wieży Montparnasse. W 2015 roku dokonał tego Alain Robert. Mężczyzna wspiął się na szczyt trzymając w ręce nepalską flagą. Zrobił to w hołdzie ofiarom trzęsienia ziemi.

źródło: polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.