Polak który walczył z terrorystą kłem narwala, opuścił szpital

polak który walczył

Polak który walczył z terrorystą kłem narwala, opuścił już szpital. Został ranny, gdy starał się stawić czoła napastnikowi z Londynu. O mężczyźnie wiadomo jedynie tyle, że nazywa się Łukasz. Więcej szczegółów nie udostępnia się ze względów na jego bezpieczeństwo. Kieł narwala który w całej sytuacji urósł już do rangi wręcz legendarnego, mężczyzna zabrał z budynku w którym pracuje.

Polak który walczył z terrorystą kłem narwala, opuścił już szpital

Po raz kolejny powraca sprawa głośnego ataku nożownika w Londynie. Jak się okazało, jednym ze świadków zdarzenia który starał się powstrzymać napastnika, był Polak. Co więcej, dużo mówi się o przedmiocie, którym starał się obezwładnić atakującego. Był nim potężny kieł narwala. Pan Łukasz zdjął go ze ściany budynku w którym pracuje. Jego walkę z nożownikiem zarejestrowano na materiale wideo. Wśród miejscowej społeczności stał się jednym z bohaterów, natomiast dziś opuścił on szpital. W wyniku starcia z zamachowcem, doznał kilku ran.

ZOBACZ TAKŻE: ZŁODZIEJ UKRADŁ PIENIĄDZE ZEBRANE NA CHOREGO MAŁEGO FABIANA A TAKŻE NA BUDOWĘ HOSPICJUM! POLICJA POSZUKUJE MĘŻCZYZNY [RYSOPIS]

Razem z Polakiem, nożownika powstrzymywał jeszcze choćby mężczyzna skazany niegdyś za morderstwo

Wśród przechodniów, którzy walczyli z niebezpiecznym napastnikiem, był także 42-letni James Ford. Mężczyzna ten 15 lat temu został skazany na dożywocie za zabicie 21-latki. Po 15 latach mógł jednak ubiegać się o warunkowe zwolnienie i udało mu się takowe osiągnąć. Teraz przyczynił się do tego, że po ataku nie było więcej ofiar. Ford podczas odsiadki miał przejść bardzo wzmożony proces psychoterapii, a jak zapewniają biegli – jej efekty można było zobaczyć właśnie podczas ataku terrorysty.

Niestety, po ataku nożownika zginęły dwie osoby. Kilka, w tym Polak który z nim walczył – zostało rannych. Sam napastnik został w końcu zastrzelony przez miejscową policję. Na sobie miał atrapę ładunków wybuchowych. Rozboju dokonał natomiast za pomocą noży kuchennych. Ważne w całej sytuacji jest to, że morderca Usman Khan był już wcześniej karany za akty terroryzmu.

źródło zdjęcia: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.