Kradzież pieniędzy zebranych na leczenie chorego Fabiana i hospicjum. Policja szuka złodzieja

kradzież pieniędzy na leczenie

Kradzież pieniędzy zebranych na leczenie chorego Fabiana! Policja poszukuje złodzieja, który w zuchwały sposób przywłaszczył sobie puszkę z darowiznami na budowę dziecięcego hospicjum w Tychach, a także z datkami na 2,5 letniego chłopca zmagającego się z poważną chorobą. Wszystko działo się podczas Biegu 5. Kopców.

Kradzież pieniędzy zebranych na leczenie chorego Fabiana! Policja szuka złodzieja

Niestety, po raz kolejny miejsce miała bezduszna kradzież. Złodzieje nie zważali na to, że zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone na szczytny cel – a więc ratowanie życia wielu dzieci, w tym 2,5 letniego Fabiana. Chłopiec zmaga się z poważną chorobą. Wszystko działo się podczas Biegu 5. Kopców organizowanego w Bieruniu na Śląsku. W imprezie udział mogło brać nawet 700 osób. Do kradzieży doszło natomiast między godziną 16:45 a 16:55.

ZOBACZ TAKŻE: DZIECKO POLKI MIESZKAJĄCEJ W WIELKIEJ BRYTANII TRAFI DO ADOPCJI DO HOMOSEKSUALNEJ PARY? BURZA WŚRÓD INTERNAUTÓW, INTERWENIOWAĆ ZAMIERZA POLSKIE MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI

W skradzionej puszcze mogło być nawet blisko 20 tysięcy złotych

Sprawę od razu zgłoszono na policję. Za złodziejem podjęto jeszcze próbę pościgu, jednak ten zdołał zbiec. Okazuje się, że w skradzionej puszcze mogło znajdować się nawet blisko 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze podają, jakoby mężczyzna miał wykorzystać moment dekoncentracji osoby, która odpowiedzialna była za pilnowanie pieniędzy.

Świadkowie są zdania, że podejrzany może mieć około 30 lat, 170 centymetrów wzrostu i nie ma włosów. W momencie kradzieży miał na sobie szarą bluzę lub kurtkę. Z ukradzioną puszką wsiadł do ciemnego Forda Mondeo, w którym czekał na niego kierowca. Rejestracja pojazdu miała z kolei zaczynać się od liter (KCH) – wskazuje to więc na fakt, że pojazd pochodzi z okolic Chrzanowa.

Policja oraz organizatorzy proszą o informacje od wszystkich, którzy mogą mieć jakąkolwiek wiedzę w opisywanej sprawie. Przeglądane uważnie są też zdjęcia z imprezy – w nadziei, że poszukiwany znalazł się na którymś z nich.

Auto którym poruszał się złodziej i jego kompan, udało się w stronę Imielina. Dodatkowo podaje się, że przed całym zajściem mężczyzna miał obserwować rozwój sytuacji i wyczekiwać odpowiedniego momentu na przechwycenie puszki z pieniędzmi.

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.