Potężny pocisk trafił w blok mieszkalny w Kijowie. Porażające nagrania [WIDEO]

potężny pocisk

Potężny pocisk trafił w blok mieszkalny w Kijowie. RMF24.pl powołując się na agencję Interfax-Ukraina podaje, że budynek znajduje się na Prospekcie Łobanowskiego. Wszystko miało miejsce podczas porannego ostrzału stolicy Ukrainy. Media donoszą, że w pobliżu nie ma żadnych obiektów wojskowych. Agencja Reutersa podaje, że nie ma ofiar śmiertelnych uderzenia pocisku w wieżowiec. W sieci pojawiły się liczne nagrania – pokazują one moment uderzenia w blok, zarówno z zewnątrz, jak i z perspektywy znajdujących się tam mieszkań. Wszystko zobaczycie w dalszej części tekstu.

Potężny pocisk trafił w blok mieszkalny w Kijowie. Porażające nagrania zalewają sieć, jest moment uderzenia [WIDEO]

Światowe media z rana obiegają dramatyczne obrazki zniszczonego przez pocisk bloku mieszkalnego w Kijowie. Do wszystkiego miało dojść nad ranem podczas ostrzału stolicy Ukrainy przez Rosjan. Jak czytamy w RMF24.pl, które powołuje się na agencję Interfax-Ukraina – budynek znajduje się na Prospekcie Łobanowskiego. Choć wszystko wygląda fatalnie, Reuters podaje, że obyło się bez ofiar śmiertelnych. Są jednak ranni. Warto dodać, że jak pisze Nv.ua – w pobliżu nie znajdują się żadne obiekty wojskowe. Poniżej można zobaczyć dramatyczne nagrania – kamery uchwyciły moment, w którym pocisk trafia w wysoki blok mieszkalny:

Na Twitterze opublikowano jeszcze inne ujęcia:

Najbardziej dramatycznie zdaje się jednak wyglądać to, które nagrano podczas uderzenia pocisku z wnętrza bloku, który ucierpiał:

ZOBACZ TAKŻE: PREZYDENT UKRAINY CHCE ROZMAWIAĆ Z PUTINEM. ROSJA STAWIA WARUNKI. CZY DOJDZIE DO SPOTKANIA?

RMF24.pl: dziura po uderzeniu dokładnie w miejscu pokoju dziecięcego

Jak czytamy w RMF24.pl – pocisk miał uderzyć w miejsce budynku, gdzie znajdował się pokój dziecięcy. Wszystko mediom potwierdziła mieszkanka 21. piętra bloku, który ucierpiał wskutek uderzenia rakiety. Ratownicy w pocie czoła ewakuowali rannych.

źródło: RMF24.pl, Twitter; zdjęcie: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.