Polacy idą jak burza! Niemcy pokonani, znamy rywala w półfinale

polacy idą jak burza

Polacy idą jak burza! Podopieczni Vitala Heynena zgodnie z oczekiwaniami nie mieli problemów w ćwierćfinale i pewnie pokonali Niemców. Biało-czerwoni nie zlekceważyli rywala, co dobitnie pokazuje wynik. Wiadomo już także z kim Polska powalczy o finał Mistrzostw Europy. Tam naszym rywalem będzie Słowenia, która sensacyjnie ograła Rosję. 

Polacy idą jak burza! Niemcy pozbawieni złudzeń, deklasacja na parkiecie

Biało-czerwoni przejęli kontrolę nad światową siatkówką? Wiele na to wskazuje. Ile byśmy dali, aby słyszeć o tym, że choćby w piłce nożnej zabawiamy się z Niemcami, deklasujemy Holandię czy bez mrugnięcia oka pokonujemy – dajmy na to – Hiszpanię? Nasi siatkarze z takimi rywalami większych problemów nie mają. To własnie Niemców podejmowali w ćwierćfinale trwających Mistrzostw Europy. Zespół prowadzony przez uwielbianego Vitala Heynena do meczu podszedł maksymalnie skoncentrowany, świadomy własnych mocnych stron i pewny swego. Dzięki temu wszystko skończyło się bardzo szybko, bo w zaledwie 3 setach. Co więcej, nasi zachodni sąsiedzi zaledwie raz przekroczyli granicę 20 punktów (w drugim secie). Tym samym stało się jasne, że awansowaliśmy do strefy medalowej. Już teraz wiadomo, że będzie tam niezmiernie ciekawie.

ZOBACZ TAKŻE: KONTROWERSJA W CZĘSTOCHOWIE! CZY OBOK KURII POWSTANIE POMNIK KU PAMIĘCI OFIAR PEDOFILII? 

Sensacyjny rywal w półfinale! O najlepszą „dwójkę” powalczymy ze Słowenią

Wszyscy kibice w Polsce zacierali ręce na myśl o pojedynku z Rosją w półfinale Mistrzostw Europy. Okazuje się jednak, że tam biało-czerwoni podejmą jednych z gospodarzy całej imprezy – mianowicie Słowenię. To właśnie Słoweńcy po fantastycznym boju, a także przy nieco słabszej postawie Sbornej, wygrali drugi rozgrywany tego dnia ćwierćfinał.

Rosjanie razili nieskutecznością, a do tego popełniali masę prostych błędów. Była to woda na młyn dla Słoweńców, których z trybun wspierały tysiące kibiców. Współgospodarze mistrzostw ostatecznie zwyciężyli 3:1.

Półfinał w którym Polska zmierzy się ze Słowenią, odbędzie się w nadchodzący czwartek o godzinie 20:30. Faworytem rzecz jasna są biało-czerwoni, ale ich kolejni rywale już pokazali, że potrafią sprawić wielką niespodziankę.

Polska 3:0 Niemcy (25:19, 25:21, 25:18)

źródło zdjęcia: instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.