Polacy chcą zamknięcia kościołów na czas pandemii – najnowsze wyniki badań

polacy chcą zamknięcia kościołów

Polacy chcą zamknięcia kościołów na czas pandemii – to najnowsze wyniki badań, jakie opublikowano na SW Research. O wszystkim na łamach swojego portalu pisze strona wirtualnemedia.pl. Jak można tam wyczytać, aż 3 na 4 Polaków jest zdania, że kościoły i podobne obiekty kultu religijnego powinno się zamknąć ze względy na szerzącą się pandemię koronawirusa. Zwłaszcza, że dochodzi do coraz większej liczby zamknięć między innymi sklepów, punktów usługowych i tym podobnych.

Polacy chcą zamknięcia kościołów na czas pandemii – to najnowsze wyniki badań!

Polacy są niemal jednomyślni – działalność kościołów na czas pandemii powinna zostać zdecydowanie ograniczona! Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, agencja SW Research już kolejny raz pochyliła się nad nastrojami rodaków, które są ściśle związane z pandemią koronawirusa. Pokazują one kilka jasnych wniosków.

Według najnowszych rezultatów badań, rosną niepokoje społeczne. Wyniki nie pozostawiają złudzeń – Polacy coraz bardziej boją się o kondycję służby zdrowia, która już teraz dla wielu wydaje się niewydolna. Już ponad połowa badanych boi się zakażeniem koronawirusem (aż 54%, poprzednie badanie wykazało 42%). Więcej osób ma obawy także co do ewentualnego wzrostu cen podstawowych produktów, który także mogłaby dyktować epidemia.

Najwięcej badanych jest jednak zdania, że w Polsce powinno zamknąć się kościoły. Wszystko oczywiście ze względu na koronawirusa. Jak podaje portal wirutalnemedia.pl, zamknięcia kościołów pragnie aż 3 na 4 badanych. To bardzo duży wynik.

ZOBACZ TAKŻE: JOE BIDEN WYGRAŁ WYBORY PREZYDENCKIE – NAJWIĘKSZE KRAJOWE STACJE W USA NIE MAJĄ CO DO TEGO WĄTPLIWOŚCI. INNEGO ZDANIA JEST JEDNAK DONALD TRUMP! ZAPOWIADA SIĘ BATALIA SĄDOWA

Dlaczego Polacy uważają, że kościoły powinno się zamknąć?

Po ostatnio ogłoszonych obostrzeniach, w Polsce zdecydowanie ograniczono działalność między innymi galerii handlowych. Jak dobrze wiadomo, pewne ograniczenia nałożono także na kościoły – chodzi o ilość osób na daną powierzchnię. Okazuje się jednak, że nie we wszystkich świątyniach przestrzega się przepisy. Głośno było o tym choćby wczoraj – mianowicie w minioną niedzielę. W sieci pojawiło się sporo zdjęć właśnie z kościołów, gdzie nie widać było, aby przestrzegano dystansu społecznego i reguł dotyczących ograniczenia tam liczby osób.

Dodatkowo, w kościele przeważnie gromadzą się głównie osoby z grup ryzyka. One są szczególne narażone na poważne konsekwencje ewentualnego zakażenia wirusem.

To jednak tylko kilka argumentów, które przytaczają zwolennicy jeszcze bardziej surowego ograniczenia działalności kościołów. Bardzo możliwe, że niebawem w życie wejdzie zapowiadana przez rząd „narodowa kwarantanna”. Prawdopodobnie wtedy kościoły zostaną zupełnie zamknięte, a wiernym pozostanie jedynie uczestnictwo w tak zwanych „nabożeństwach online”.

źródło: wirutalnemedia.pl

źródło: wikipedia.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.