Centymetry od tragedii – niezwykłe nagranie z przejazdu kolejowego w Polsce [WIDEO]

centymetry od tragedii

Centymetry od tragedii – właśnie tak można opisać to, co stało na jednym z przejazdów kolejowych w naszym kraju! W sieci pojawiło się jedyne w swoim rodzaju nagranie, które opublikowano w serwisie YouTube. Cała akcja miała miejsce na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, na drodze wojewódzkiej nr 137 (pomiędzy Templewem a Trzemesznem Lubuskim). Na materiale widać zbliżający się do przejazdu pociąg, a także samochód osoby, który „przelatuje” z ogromną prędkością dosłownie centymetry przed nadjeżdżającym składem. Nieprzypadkowo w tytule filmu można przeczytać: „centymetry od śmierci”.!

Centymetry od tragedii – niezwykłe nagranie z przejazdu kolejowego w Polsce! „Centymetry od śmierci

Do najpoważniejszych i najczęściej bardzo tragicznych w skutkach wypadków, dochodzi przeważnie na przejazdach kolejowych. Samochody osobowe nie mają zbyt wielkich szans w starciu z rozpędzonymi, wielotonowymi kolosami na torach. Niestety, kierowcy tak czy inaczej nie zachowują należytej ostrożności w miejscach, gdzie pociągi przecinają drogi. Każdego roku na niestrzeżonych przejazdach dochodzi do wielu wypadków, choć takowe zdarzają się nawet na rogatkach.

Blisko tragedii było ostatnio na przejeździe kolejowym przecinającym drogę wojewódzką nr 137, pomiędzy Templewem a Trzemesznem Lubskim. Znajdują się tam rzadko uczęszczane, utrzymywane głownie dla wojska i transportu towarowego tory. Przejazd jest dobrze oznakowany, ale niestrzeżony. 7 listopada tego roku, a więc zaledwie dwa dni temu, doszło tam do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Tylko cud sprawił, że nie doszło do tragedii. Wszystko można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: POLACY CHCĄ ZAMKNIĘCIA KOŚCIOŁÓW NA CZAS PANDEMII KORONAWIRUSA! BADANIA NIE POZOSTAWIAJĄ WĄTPLIWOŚCI – 3 NA 4 POLAKÓW ZA TAKIM ROZWIĄZANIEM

Samochód minął pociąg o włos – przestroga dla wszystkich

Wideo, które można obejrzeć powyżej, opublikowano w serwisie YouTube na kanale Arsen Kolej. Autor nagrania przyznaje, że osobówka musiała widzieć zbliżający się do drogi pociąg, a prędkość pojazdu mogła wynieść spokojnie ponad 100 kilometrów na godzinę.

Dodatkowo w opisie nagrania podniesiony jest apel, aby respektować każdy przejazd, nawet rzadko uczęszczany przez pociągi. Zatrzymanie się przed takowym, w wielu wypadkach może nawet uratować życie. Wideo takie jak to, powinno być przestrogą dla wszystkich. Nie każdy bowiem może mieć tyle szczęścia, co kierowca na załączonym materiale.

źródło: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.