Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w USA! Donald Trump jest innego zdania

joe biden wygrał wybory

Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w USA! Tamtejsze największe krajowe media nie mają co do tego wątpliwości i już dziś ogłosiły go zwycięzcą niedawnych wyborów, które budziły ogrom emocji. Na oficjalne potwierdzenie trzeba jeszcze chwilkę poczekać. Jednakże, ze wszystkim nie zgadza się obecna głowa amerykańskiego państwa, Donald Trump. Uważa on, że wybory nie były sprawiedliwe i już teraz zapowiada walkę w sądach najwyższych. Gołym okiem widać, że Trump nie zamierza oddać Białego Domu bez walki.

Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w USA! Największe amerykańskie media ogłosiły go zwycięzcą

Joe Biden będzie nowym prezydentem USA! Według największych amerykańskich mediów jest to już przesądzone, choć na oficjalne ogłoszenie wyników należy jeszcze poczekać. Wygląda jednak na to, że przedstawiciel demokratów wygrał w Pensylwanii, a ta dysponuje aż dwudziestoma głosami elektorskimi. To oznacza, że Biden niewątpliwie przekroczy próg 270 głosów elektorskich, co zapewnia urząd prezydenta kraju w USA.

Jak już teraz wiadomo, stacje CNN, NBC oraz ABC potwierdziły, że Joe Biden jest zwycięzcą właśnie przeprowadzonych wyborów w USA. Takie same informacje przekazała stacja Fox News, a więc uważana za wielu za najbardziej pro-Republikańską z telewizji, o czym w swoich mediach społecznościowych pisze znany i ceniony portal KiKŚ.

Nie oznacza to jednak końca emocji związanych z wyborem nowej głowy państwa w Ameryce. A to dlatego, że z porażką nie może pogodzić się Donald Trump. Już teraz zapowiada on batalię w sądach najwyższych. Według niego, proces w jakim przebiegały wybory – nie był sprawiedliwy.

ZOBACZ TAKŻE: CZY WŁADIMIR PUTIN USTĄPI ZE STANOWISKA I ODDA WŁADZĘ W ROSJI? SENSACYJNE INFORMACJE BRYTYJSKICH MEDIÓW. NIEOFICJALNIE: CHODZI O POWAŻNĄ CHOROBĄ PUTINA

Donald Trump nie chce oddać Białego Domu. Zapowiada zaciętą walkę na drodze sądowej

Donald Trump po tym, jak ogłosił się zwycięzcą wyborów jeszcze podczas liczenia głosów – szybko zaczął nawoływać do jego przerwania, gdy nagle błyskawicznie zaczął tracić przewagę. Teraz mówi otwarcie o tym, że wybory nie były sprawiedliwie i powinny zostać unieważnione.

Trump zapowiada sądową batalię i nie składa broni. Niebawem odbyć ma się specjalna konferencja z udziałem jego prawników.

Co ciekawe, na ręce Joe Bidena zaczęły już spływać gratulacje od innych światowych przywódców. Mowa tutaj między innymi i prezydencie Francji – Emmanuelu Macronie, a także kanclerz Niemiec, Angeli Merkel.

Wiadomo także, kto będzie wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych po oficjalnym już ogłoszeniu zwycięzcy – zakładając, że nie dojdzie do nagłego przewrotu i będzie nim Joe Biden. Jak podaje KiKŚ, w tej roli po raz pierwszy wystąpi kobieta – Kamala Harris.

źródło: RMF24.pl, KiKŚ

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.