Pogoda na wakacje 2020 – co nas czeka? Są konkretne prognozy!

pogoda na wakcje 2020

Pogoda na wakacje 2020 – co nas czeka? Jak się okazuje, są już konkretne prognozy! Czy warto planować wakacje nad polskim morzem? Jak będzie kształtować się sytuacja dotycząca suszy? Czy należy nastawić się na deszczowe dni i gwałtowne burze? Na te wszystkie pytania postarał się odpowiedzieć Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Wszystko dzięki długoterminowej prognozie pogody, z której wynika, że nadchodzące lato będzie bardzo ciepłe. Nie zabraknie jednak też dni deszczowych. Na kiedy najlepiej zaplanować wakacyjne wypady? Wnioski są oczywiste.

Pogoda na wakacje 2020 – co nas czeka? Są konkretne prognozy na nadchodzące lato!

Każdego roku, tuż przed nadejściem wakacji wiele osób zastanawia się, co tym razem zgotuje nam pogoda. Ważne jest to przede wszystkim dla tych osób, które wypoczynek planują nad polskim morzem – te bowiem raczej nigdy nie jest w stanie zagwarantować pewnej, tak zwanej „plażowej pogody”. Jak natomiast będzie w 2020 roku? Wiele wskazuje na to, że czeka nas naprawdę upalne lato. Tym samym temperatury w czerwcu, lipcu i sierpniu powinny nam wynagrodzić dość chłodny, obfitujący nawet w opady śniegu maj. IMGW podaje, że temperatura w trzech wspomnianych miesiącach ma przekraczać przyjętą normę – wskazują na to szczegółowe modele pogodowe. Jak się jednak okazuje, nie zabraknie też gwałtownych burz oraz opadów deszczu.

ZOBACZ TAKŻE: GŁÓWNYM BOHATEREM ANIMACJI DLA DISNEY+ PO RAZ PIERWSZY W HISTORII ZOSTAŁ GEJ. PRODUKCJA PIXARA JEST BEZKOMPROMISOWA POD WIELOMA WZGLĘDAMI

Czerwiec i lipiec to wysokie temperatury i gwałtowne burze

Lipiec i czerwiec będą zdecydowanie bardzo ciepłe – IMGW prognozuje, że temperatura w tych miesiącach przekroczy spodziewane normy. Nie wyklucza się jednak także gwałtownych burz. Opady co prawda mają być w normie, jednak nie oznacza to, że problem suszy zniknie. A to wszystko ze względu na upalne dni.

Mniej opadów w sierpniu – idealny termin na planowanie wakacji?

Najgorętszy w tym roku bezsprzecznie ma być sierpień. Co więcej, właśnie w sierpniu opadów będzie zdecydowanie mniej, niż choćby w lipcu i czerwcu. Dla wielu oznacza to, że planowanie wakacji nad polskim morzem na sierpień, wydaje się planem idealnym. IMGW przestrzega, że w większości kraju w sierpniu, temperatury będą przekraczać normy. Tylko miejscami ten trend się nie sprawdzi.

źródło: IMGW, RMF24

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.