Podali szczepionkę na COVID-19 kobiecie w ciąży. Zadziwiające rezultaty

podali szczepionkę na covid-19

Podali szczepionkę na COVID-19 kobiecie w ciąży – rezultaty okazały się zadziwiające. Już wcześniej sporo razy poruszano temat szczepień ciężarnych i ich ewentualnego wpływu na przebieg ciąży. Dużą uwagę zwracano także na jakość badań klinicznych wpływu szczepionki na ciężarne i rozwijające się w nich dziecko. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych postanowili jednak zaszczepić będącą w ciąży kobietę produktem firmy Moderna. Co stało się później? To może być swego rodzaju przełom w badaniach!

Podali szczepionkę na COVID-19 kobiecie w ciąży. Zadziwiające rezultaty stały się faktem

Czy szczepionki na COVID-19 nadają się dla kobiet w ciąży? To pytanie od pewnego czasu pojawiało się bardzo często. Często słyszało się bowiem głosy, że nie zostało to przebadane na tyle dobrze, aby bez żadnego zastanowienia podawać preparat ciężarnym. Na odważne posunięcie zdecydowali się jednak lekarze z Florydy w Stanach Zjednoczonych.

Jeszcze przed narodzinami dziecka podali ciężarnej pierwszą dawkę szczepionki Moderna. Warto jednak zaznaczyć, że do momentu narodzin, kobiet przyjęła tylko jedną dawkę preparatu. Drugą podano jej po upływie zalecanego terminu, ale w tym czasie na świat przyszło jej dziecko. Ciekawie zrobiło się jednak, gdy lekarze pobrali do badań krew pępowinową. Jak czytamy w portalu RMF24.pl:

Stwierdzono w niej obecność immunoglobuliny IgG w stężeniu 1,3 U/mL.

Co to dokładnie oznacza?

ZOBACZ TAKŻE: NIEPOKOJĄCE DANE ZAKAŻEŃ W POLSCE – MINISTER ZDROWIA WYRAŻA ZANIEPOKOJENIE. TO PIERWSZA TAKA SYTUACJA OD LISTOPADA, TREND SIĘ ODWRACA I MOŻEMY MIEĆ PROBLEM

Lekarze nie mają wątpliwości – doszło do przesyłu dużej liczby przeciwciał od matki do dziecka

Choć kobieta drugą dawkę szczepionki otrzymała dopiero po urodzeniu dziecka, wyniki badań potwierdziły bardzo ciekawą zależność. Mianowicie, wszystko wskazuje na to, że doszło do przesyłu dużej liczby przeciwciał od matki do dziecka – właśnie poprzez pępowinę.

Według opinii lekarzy, to pierwszy tego typu przypadek na świecie. Nigdzie indziej nie zaobserwowano tego typu rezultatów. RMF powołując się na oświadczenie amerykańskiego zespołu badaczy podaje, że kobietę zaszczepiono w 39. tygodniu ciąży. Dziecko jest zupełnie zdrowe, a na świat przyszło w sposób naturalny.

Teraz trwają rozważania nad tym, jak długo w ciele dziecka utrzymają się przeciwciała przekazane przez matkę w czasie ciąży.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.