PlayStation 5 pojawi się na rynku już w 2020 roku!

PlayStation 5

PlayStation 5 pojawi się na rynku już w 2020 roku! Ostatnio, wraz z rozwojem technologii, coraz więcej mówi się o ewentualnej nowej generacji konsoli do gier od Sony. Fani marki już teraz zacierają ręce na przyszły rok – bo właśnie wtedy miejsce ma mieć premiera PlayStation 5. Co nowego uraczymy w najnowszym sprzęcie od potentata elektroniki?

PlayStation 5 pojawi się na rynku już w 2020 roku!

Najnowsze informacje o nowej generacji konsoli do gier od Sony, pojawiły się wczoraj. Wszyscy od pewnego czasu zadawali sobie pytanie, kiedy można spodziewać się premiery nowej konsoli. Tą oficjalnie zapowiedziano na końcówkę roku 2020, a konkretniej – na okres przedświąteczny. Można zatem przypuszczać, jakie prezenty będą brylować pod choinką w przyszłym roku. Lepszego czasu na wejście na rynek z nową konsolą, przedstawiciele Sony nie mogli sobie wymarzyć. Bardzo ważną innowacją będzie zastosowanie w konsoli dysku SSD, który wpłynie na szybkość wczytywania gier, a także da więcej możliwości ich twórcom.

ZOBACZ TAKŻE: W SZWECJI STANĄŁ POMNIK ZLATANA IMBRAHIMOVICIA! PIŁKARZ MIANOWAŁ SIĘ KRÓLEM TAMTEJSZEGO KRAJU

Co nowego zobaczmy w PS5?

Wielu zastanawia się, jakie innowacje zostaną wprowadzone w nowej konsoli od Sony. Już teraz pojawiają się pewne, niemal potwierdzone informacje. Jedną z ciekawostek jest fakt, że bezprzewodowe kontrolery do gry będziemy teraz ładować kablem USB-C.

Dużo nowości czeka nas także w związku z samymi kontrolerami. Prym wieść ma technologia haptyczna. To pozwoli jeszcze lepiej wcielić się w wirtualny świat proponowany przez producentów gier i konsol. Na czym jednak polega ta zmiana? W dużym skrócie – kontroler pozwoli nam poczuć takie aspekty rozgrywki, jak choćby siłę nacisku w poszczególnych sytuacjach, stopień oporu czy powierzchnię po której się poruszamy. Wielu za przykład łatwy do zobrazowania podaje opór przycisku przy naciąganiu wirtualnego łuku, czy choćby opór przycisków w sytuacji, gdy w grze będziemy wjeżdżać pojazdem pod strome wzniesienie. To wszystko brzmi niezwykle zachęcająco.

Co równie ciekawe – gry z poprzednika, mianowicie z PS4, będzie można odpalić na najnowszej konsoli PS5. To dobra informacja dla wielu osób zżytych z tytułami z przeszłości.

źródło zdjęcia: t3.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.