„Jestem królem tego kraju” – w Szwecji pokazano pomnik Ibrahimovicia

jestem królem

„Jestem królem tego kraju” – w Szwecji zaprezentowano pomnik popularnego piłkarza, Zlatana Ibrahimovicia. Popularny Ibra charakteryzuje się nietuzinkowym charakterem, co docenili w kraju, który przez lata reprezentował, a także którego reprezentacji przez wiele lat był kapitanem. 

„Jestem królem tego kraju” – pomnik Zlatana w Szwecji oficjalnie zaprezentowany

Zlatan Ibrahimović to z pewnością ikona szwedzkiej piłki nożnej. Oprócz doskonałej gry i wspaniałych umiejętności piłkarskich, zasłynął także z nietuzinkowego charakteru. Jego firmowym zagraniem są także bramki zdobywane w ekwilibrystyczny sposób. Wypowiedzi których udziela, przysparzają mu zarówno fanów, jak i wrogów. Często mówi się o nim, że jest albo kochany, albo nienawidzony. On sam nie ma z tym jednak problemu, kontynuując swego rodzaju kreację na króla futbolu, a teraz – także na króla Szwecji, bo właśnie w tym tonie wypowiada się o sobie. Teraz w rodzinnym kraju, odsłonięto pomnik z jego podobizną.

ZOBACZ TAKŻE: STARSZA KOBIETA ZNALAZŁA GRANATY NA STRYCHU. BYŁA PRZEKONANA, ŻE SĄ TO ORZECHY I WYRZUCIŁA JA NA PODWÓRKO

Transmisja z odsłonięcia pomnika w telewizji publicznej

To, jaką pozycję w Szwecji ma Zlatan, pokazuje fakt, że transmisję z odsłonięcia jego figury pokazywano w publicznej telewizji. Na uroczystość, piłkarz przyleciał prosto ze Stanów Zjednoczonych, w których teraz kontynuuje swoją karierę piłkarską. Na konferencji prasowej dotyczącej odsłonięcia pomnika Ibry, sam piłkarz wypowiadał się w charakterystycznym dla siebie tonie:

Zjadłem Szwecję na śniadanie, Europę na lunch, a świat zostawiłem sobie na kolację. Na razie nie zamierzam kończyć kariery i będę grał tak długo, jak będę w stanie robić to na najwyższym poziomie.

źródło zdjęcia: abc7.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.