Planujesz odwiedzić Rzym? Surowe zakazy dla turystów!

Planujesz odwiedzić Rzym? Warto przeczytać ten artykuł, ponieważ poznacie zakazy, które obowiązują teraz oraz te, które niedługo obowiązywać będą. Władze chcą wyeliminować zachowanie, które mają niszczący wpływ na to miejsce. Dlatego podróżni muszą się do nich dostosować, ponieważ można zapłacić spore kary. 

Rzym wprowadza zakazy dla odwiedzających

A więc, jakie zakazy będą obowiązywać? Z pewnością nie można chodzić z walizką po Schodach Hiszpańskich. Dlaczego? Ponieważ kółka mogą zepsuć ich powierzchnię, a tego nikt by nie chciał. Dodatkowo panowie muszą liczyć się z tym, że jeżeli zdecydują się paradować bez koszulki, czeka ich grzywna.

Kolejny zakaz to brak zgody na wieszanie kłódek będących symbolem miłości na mostach. Niestety zakochane pary, będą musiały znaleźć inny sposób na symbolizowanie miłości. Ograniczenia mają dotyczyć również tzw. „naganiaczy”, którzy oferują omijanie długich kolejek do Koloseum czy Fontanny di Trevi. Odnosząc się do fontann, nie wolno wrzucać tam żadnych przedmiotów, z wyjątkiem monet do wyżej wspomnianej. Natomiast jeżeli będziecie się chcieli w nich wykąpać, może was czekać kara wynosząca od 40 do 240 euro. A to jeszcze nie koniec, można dostać zakaz wjeżdżania do miasta na co najmniej 48 godzin.

źródło zdjęcia: wikipedia.pl

Władze Rzymu podkreślają, że nadal jest to miejsce, gdzie turyści są mile widziani, jednak muszą oni dbać o to miasto. Dlatego stare przepisy zostały znowelizowane. Planujesz odwiedzić Rzym? Proponujemy dobrze się bawić, jednak z rozwagą, pamiętając o zasadach tam panujących.

Wenecja również szykuje zmiany

Ci, którzy chcą przy okazji odwiedzić Wenecję, również muszą być przygotowani na zmiany. Jeżeli jest w planach podróż do Wenecji, trzeba przygotować się na opłatę wjazdową. A to koszt w okolicach 3 euro od osoby. Niestety w planach już jest podwyższenie tej ceny, gdyż od następnego roku może wzrosnąć od 6 do 10 euro. Problem ilości turystów w najbardziej znanych miastach rośnie, gdyż ich liczba się nie zmniejsza, a jak widać dbanie o zabytki czy ogólne zachowanie, nie jest zadowalające.

 

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.