Szlachetna Paczka 2019 – ważne informacje, wolontariat, praca

Szlachetna paczka 2019 – zobacz ważne informacje o projekcie. Dowiedz się co zrobić, aby zostać wolontariuszem i nieść pomoc innym. Poznaj orientacyjne terminy i nie wahaj się ani chwili dłużej – nieś pomoc najbardziej potrzebującym!

Szlachetna Paczka 2019 – co to jest?

Szlachetna Paczka to kapitalna inicjatywa, która powstała już w 2001 roku. Projekt jest tworzony przez Stowarzyszenie Wiosna. Pomoc, którą oferuje Szlachetna Paczka, kieruje się do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej i mentalnej. Za niesienie dobra odpowiadają wolontariusze z całej Polski, których pracę koordynuje się z Krakowa.

Szlachetna Paczka 2019 – jak to działa?

Organizatorzy projektu swój pomysł nazywają niesieniem „mądrej pomocy”. Wolontariusze docierają do potrzebujących rodzin w całej Polsce, odwiedzają ich domy, prowadzą rozmowy, wywiady środowiskowe. Wszystko po to, aby poznać problem, poszukać wspólnego rozwiązania, wyczuć potrzeby. Wtedy dana rodzina może zakwalifikować się – lub nie – do projektu Szlachetnej Paczki.

Finał Szlachetnej Paczki najczęściej odbywa się na 2 tygodnie przed Bożym Narodzeniem. Ma to wymiar zarówno symboliczny, jak i jest w pełni przemyślanym działaniem. Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, a o jego magiczność wśród najbardziej potrzebujących mają zadbać właśnie wolontariusze. Ponadto właśnie przed świętami potrzeby zwykle są największe – organizacja wieczerzy, a także choćby chęć sprawienia radości dzieciom.

Szlachetna Paczka 2019 – wolontariat

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie wymogi musisz spełnić aby pomagać – uspakajamy. Nie ma ich wiele. W zasadzie jest jeden, najważniejszy. Ewentualny wolontariusz musi mieć ukończone 18 lat, a więc pożądana jest pełnoletność. Dodatkowo należy być otwartym, empatycznym i wykazać się chęcią pomocy innym.

Aby zostać członkiem Szlachetnej Paczki, należy wejść w TEN LINK. Tam wypełnia się formularz, a następnie odbywa się rozmowę rekrutacyjną z koordynatorem. Później kandydat jest szkolony i przygotowywany do zostania wolontariuszem. Na sam koniec potwierdza się chęć udziału w akcji i wypełnia konieczne ku temu dokumenty.

Szlachetna Paczka 2019 – kiedy?

Jak informuje oficjalna strona Szlachetnej Paczki, wolontariusze najbardziej intensywnie są poszukiwani w terminie od czerwca do końca wakacji. Później wkraczają już do pracy. Wolontariusze dzięki udziałowi w akcji, poza samym pięknem niesienia pomocy, biorą udział w szkoleniach, rozwijają się, ale też są członkami Otwarcia Bazy, Weekendu Cudów i Studniówki – wszystkiego, co wiąże się ze Szlachetna Paczką.

źródło zdjęć: twojradom.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.