PKW podała dane z 99,97% obwodów wyborczych. Przewaga jednego z kandydatów

pkw podała dane

PKW podała dane z 99,97% obwodów wyborczych! Choć konferencję Polskiej Komisji Wyborczej zapowiadano na moment, gdzie znane będą już oficjalne wyniki głosowania, zdecydowano się zwołać ją nieco wcześniej. Właśnie tam ogłoszono, że napłynęły już dane z niemal 100% okręgów. Wtedy brakowało jeszcze pięciu protokołów z okręgowych komisji wyborczych. Z dostępnych danych wynika, że Andrzeja Dudę poparło 51,21% wyborców. Rafał Trzaskowski mógł natomiast liczyć na 48,79% głosów. Frekwencja miała wynieść 68,12%.

PKW podała dane z 99,97% obwodów wyborczych. Na prowadzeniu Andrzej Duda

Emocje związane z wyborami prezydenckimi w naszym kraju nadal nie opadają. Tuż po ciszy wyborczej, pojawił się pierwsze prognozy wyników, które ostatecznie rzeczywiście mogą znaleźć pokrycie w rzeczywistości. Gdy tylko zamknięto lokale wyborcze w Polsce, media podały, że według wstępnych ustaleń, na nieznacznym prowadzeniu o fotel prezydenta jest Andrzej Duda.

Dziś nad ranem miejsce miała specjalna konferencja Polskiej Komisji Wyborczej. Na niej potwierdzono wstępne prognozy, choć bez danych z 5 protokołów z okręgowych komisji wyborczych. Wtedy też podano, że Andrzej Duda jak dotąd zgromadził 51,21% poparcia, natomiast Rafał Trzaskowski – 48,79%. Frekwencja wyniosła 68,12%.

ZOBACZ TAKŻE: ABSURDALNY MANDAT Z FOTORADARU! WEDŁUG MASZYNY, KOBIETA PĘDZIŁA FORDEM FOCUSEM PONAD 700 KM/H. URZĘDNICY KAŻĄ ZAPŁACIĆ JEJ HORRENDALNĄ KWOTĘ MANDATU, DOPIERO PÓŹNIEJ MOŻLIWE BĘDZIE ODWOŁANIE SIĘ

„Wyniki z brakujących protokołów nie wpłyną w sposób znaczący na rezultat wyborów prezydenckich

Choć oficjalne wyniki nie są jeszcze znane, raczej nic nie wskazuje na to, żeby ostateczny rezultat znacząco różnił się od tego, co wiadomo już teraz. Wspomniano o tym między innymi na konferencji PKW. Szef Polskiej Komisji Wyborczej, Sylwester Marciniak, powiedział następującą kwestię – przytoczył ją portal RMF24.pl, my cytujemy ją poniżej:

Nawet biorąc stosunkowo dużą ilość wyborców, którzy w Wielkiej Brytanii i w Brukseli mogli tylko głosować wyłącznie korespondencyjnie, to niewątpliwie ta ilość wyborców nie wpłynie na zmianę w sposób znaczący wyników.

Jak na razie trudno ustalić, kiedy spłyną już zupełnie wszystkie protokoły. Gdy jednak tak się stanie, oficjalnie ogłoszone zostaną końcowe już wyniki wyborów prezydenckich.

źródło: PKW, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.